Big Project - 30 tys. euro czeka na twój projekt!

Lokowanie produktu

Wpis ma charakter komercyjny.

Big Project

24.07.2013 14.27
Big Project – 30 tys. euro czeka na twój projekt!

Wiele osób często wpada na genialne pomysły, których samodzielnie nie jest w stanie zrealizować. W takim przypadku wsparcia szukać można w serwisach crowdfundingowych lub w konkurach, których jury ceni sobie ambitne, inspirujące projekty oraz pozytywne i zabawne inicjatywy. Na takie zgłoszenia liczy właśnie Oxford, który czeka na najlepszy “Big Project”.

Etapy konkursu

Konkurs Oxfordu składa się z pięciu etapów. Warto się wysilić i zaangażować, gdyż dla zwycięzcy czeka nagroda o wartości 125 tys. zł, a będzie nią zrealizowanie marzenia zgłoszonego jako projekt konkursowy.

W pierwszym etapie młodzież (16 - 25 lat włącznie) z całej Europy może nadsyłać swoje projekty. Zgłoszenia mogą być przygotowywane indywidualnie lub też w grupach. Pod tym względem jak i pod kątem tematyki projektu obowiązuje całkowita dowolność. Do konkursu należy zgłosić się do upływa 30 września 2013.

Drugi etap konkursu będzie polegał na otwartym głosowaniu na dwadzieścia najlepszych projektów. Zostaną one wyselekcjonowane przez jury konkursu. Co ważne, na tym etapie również głosujący będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Ta faza konkursu zakończy się z dniem 15 grudnia 2013.

W trzecim etapie pięć najpopularniejszych projektów będzie miało czas na dopracowanie szczegółów. Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie i profesjonalne porady oraz wskazówki od organizatorów konkursu. Następnie prace zostaną zaprezentowane do oceny przez jury.

I to będzie właśnie czwarty etap. Jury składające się głównie z młodzieży oceni projekty i wskaże zwycięzce lub też zwycięską drużynę.

Piątym etapem będzie realizacja nagrodzonego przedsięwzięcia. Przed końcem lipca 2014 zwycięzca będzie mógł świętować, gdyż jego Big Project stanie się rzeczywistością!

Tematyka? Dowolna!

Ramy konkursu nie ograniczają pomysłowości uczestników. Już teraz na stronie OxfordBigProject.com możemy przejrzeć przykładowe inicjatywy. I to chyba jest najlepszy sposób na to, aby zobaczyć i uświadomić sobie, że do można się zgłosić naprawdę z każdym marzeniem. Poszczególne projekty zostały podzielone na cztery kategorie: Big Fun, Big Team, Big, out of the box oraz Big Heart.

Już teraz na stronie konkursu znajdują się projekty ludzi, którzy np. chcą nagrywać na własną rękę audiobooki. Takie książki do słuchania miałyby być idealnym prezentem dla wszystkich osób, które nie mogą czytać. Niewidomi oraz osoby z wadami wzroku mają ograniczony dostęp do czytelnictwa. Dzięki wolontariuszom i współpracy z bibliotekami dźwiękowymi można stworzyć ogromną bazę książek, co udostępni tę gałąź kultury wszystkim rządnym wiedzy i rozrywki.

Longboard Girls Crew to już inna liczna grupa uczestników, a w zasadzie to uczestniczek. Dziewczyny kochają longboardy i Barcelonę, miasto w którym ich przygoda ze skateingiem się rozpoczęła. Longboard Girls Crew to ambasadorki kobiecego longboardu, które organizują w wielu krajach pokazy. Chcą promować tę dyscyplinę sportową. Nagrywają też filmy i wrzucają je do internetu. Pragną zarazić swoją pasją inne przedstawicielki płci pięknej.

Boyan Slat to kolejna osoba, która już zgłosiła się do Pig Project. Tego młodego holendra znają już czytelnicy Spider’s Web. Pisaliśmy o nim i jego projekcie The Ocean Clenup, gdy tylko pojawił się w serwisie Indiegogo. Boyan Slat chce walczyć z problemem zanieczyszczonych tworzywami sztucznymi oceanów. Jego pływająca oczyszczalnia ma wykorzystywać naturalne prądy morskie i przemierzać morza oraz oceany w celu wyłapywaniu zanieczyszczeń. Boyan zamierza pozyskać środki, które pozwolą mu na urzeczywistnienie marzenia i doprowadzą do oczyszczenia oceanów.

Jak widzicie na powyższych przykładach konkurs Oxford Big Project zapowiada się naprawdę ciekawie. Uczestnicy zabawy powalczą o realizacje swoich marzeń bez znaczenia, czy myślą o naprawianiu świata czy też promowaniu swoich pasji. Właśnie dlatego rywalizacja jak i wszystkie pięć etapów konkursu zapowiada się szalenie ciekawie.

Więcej informacji na temat Oxford Big Project znajdziecie na oficjalnej stronie konkursu. Natomiast na blogu umieszczono projekty, które zostały już zgłoszone do udziału. To jak? Jesteście gotowi, żeby powalczyć o realizację marzeń?


(function() { if (document.readyState === 'complete') return; if (typeof EbuzzingCurrentAsyncId === 'undefined') window.EbuzzingCurrentAsyncId = 0; else EbuzzingCurrentAsyncId++; var containerId = 'EbuzzingVideoContainer' + EbuzzingCurrentAsyncId; document.write(''); eval('window.EbuzzingScriptParams_' + containerId + ' = {size:8};'); var s = document.createElement('script'); s.async = true; s.defer = true; s.src = '//crunch.ebuzzing.com/seed_buzz1133511.js?target=' + containerId; var x = document.getElementsByTagName('script')[0]; x.parentNode.insertBefore(s, x); })();
Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu