REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Aplikacja Stopklatka News niestety nie wróży dobrze kanałowi Stopklatka TV. A szkoda

Na urządzeniach z Androidem i iOS zadebiutowała aplikacja serwisu stopklatka.pl. Stopklatka News to wieści z świata filmu w telegraficznym skrócie. Niestety to zły omen dla ambitnych planów serwisu.

02.07.2013
15:45
Aplikacja Stopklatka News niestety nie wróży dobrze kanałowi Stopklatka TV. A szkoda
REKLAMA

Stopklatka w sieci przegrywa rywalizację z Filmwebem, podobnie  jest na rynku mobilnym. Po mocnej i dopracowanej aplikacji Filmwebu konkurencyjny serwis wypuścił aplikację newsową. Aplikację fajną, z pewnością przydatną, ale poziom programu to rok 2008 i debiutu App Store.

REKLAMA

W ciągu ostatnich 5 lat zostaliśmy przyzwyczajeni do zaawansowanych aplikacji z wieloma opcjami, a w końcu dość bogate zasoby Stopklatki pozwalają na stworzenie czegoś więcej niż czytnika newsów. Zasłonę milczenia należy też spuścić na wygląd aplikacji, pasujący jedynie do telefonów z Androidem 2.3.

stopklatka news 2

Samą aplikację można byłoby odinstalować i szybko o niej zapomnieć. Jednak za parę tygodni powinniśmy poznać wygranych w konkursie na miejsca w pierwszym multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej. Faworytem wśród kanałów filmowych jest Stopklatka TV stworzona wspólnie z Agorą i Kino Polska (inwestorem strategicznym serwisu). Plany stacji są ambitne nie tylko ze względu na ramówkę, ale też technologię.

stopklatka news

Stopklatka TV, jak już pisaliśmy, ma korzystać z HbbTV czyli telewizji hybrydowej. W ramach tego rozwiązania oferowane mają być dodatkowe treści wideo jak i tekstowe, funkcje społecznościowe a także usługi e-commerce. To wszystko dostępne ma być w zasięgu pilota i DVB-T. Wizualizacje pomysłu brzmią ciekawie, a przedstawiciele Stopklatki wypadają w mediach dość przekonywująco.

stopklatka news 3

Realizacja tego projektu zależeć będzie po pierwsze od przyznania miejsca i koncesji. Jednak gdy Stopklatka TV ruszy to może się okazać, że przez dłuższy czas hybrydowa telewizja ograniczać się będzie jedynie do prostych elementów społecznościowych. Zamiast zaawansowanych możliwości jedynie wabik do korzystania z serwisu internetowego. Na to zdają się wskazywać słowa Jarosława Grzesicy dyrektora Działu Strategii i Rozwoju Produktu w Stopklatka S.A. w rozmowie z serwisem hbbtv.pl:

Posiadacie bardzo ambitne plany związane z telewizją hybrydową HbbTV. Czy te interaktywne usługi, o których rozmawiamy, pojawią się wraz ze startem kanału telewizyjnego?

JG: Część z nich z pewnością tak – bardzo chcielibyśmy wykorzystać zasoby, którymi Stopklatka.pl dysponuje już teraz i sprząc je z kanałem Stopklatka TV. Możliwość komentowania, oceniania czy ankietowania w synchronizacji z nadawanym programem jest najważniejsza.

REKLAMA

Cenię sobie serwis Stopklatka i mocno kibicuje projektowi telewizyjnemu. Spoglądając jednak na nową aplikację mobilną jestem pełen obaw. Jak wiemy, historia lubi się powtarzać. Trzy lata temu Stopklatka.pl miała świetny plan jakim była sprzedaż biletów do kin online, spójny system internetowy dla większości kin w kraju. To był cel strategiczny spółki przedstawiony w roku 2010. Oczywiście do dzisiaj tego zacnego projektu nie zrealizowano. A szkoda.

Mam nadzieje, że się mylę. Jeśli chcecie czerpać wieści ze świata filmu w dość topornej formie, to Stopklatka News czeka w Google Play i App Store.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA