REKLAMA

Rovio stało się wtórne, więc pomaga mniejszym

Rovio szuka kolejnego hitu na miarę Angry Birds. Nie udało się z Amazing Alex i Bad Piggies, więc deweloper zmienił podejście i przemianował się na wydawcę. Tak właśnie powstał program Rovio Stars, którego pierwszy przedstawicielem będzie sympatyczna gra o nazwie Icebreaker: A Viking Voyage.

26.06.2013 11.23
Icebreaker A Viking Voyage Rovio Stars
REKLAMA

Nie oszukujmy się, wszystko jest wtórne. Studia filmowe wracają do starych hitów, bo nie są w stanie wymyślić nic nowego, świeżego. Sięgają po sprawdzone rozwiązania. Podobnie jest z grami na komputery i konsole. W radiu też za chwilę usłyszymy cover przeboju sprzed lat, który okaże się hitem tego lata.

REKLAMA
rovio-stars-icebreaker-a-viking-voyage3

Z tym samym problemem musi zmierzyć się firma Rovio. Deweloper wycisnął z marki Angry Birds już chyba wszystko, co się dało (chociaż szykuje jeszcze tajemnicze Angry Birds Go). Ciągle zarabia na wściekłych ptakach, ale to już nie to samo. A jak wiadomo, do dobrobytu łatwo się przyzwyczaić. Sukcesu nie odniosły pozostałe tytuły, np. Amazing Alex lub Bad Piggies, które początki miały dobre, bo rozpędzały się siłą samego Rovio, ale z czasem okazały się nudne.

W związku z tym deweloper wpadł na inny. Stworzony został program o nazwie Rovio Stars, który ma na celu promowanie ciekawych gier, mniejszych firm, którym trudno byłoby się wybić na tle takich gigantów, jak Electronic Arts, Gameloft, ZeptoLab czy nawet Disney. I tak Rovio już nie jest tylko deweloperem. Teraz jest także wydawcą.

rovio-stars-icebreaker-a-viking-voyage1

Pierwszą grą, włączoną do programu Rovio Stars, jest Icebreaker: A Viking Voyage. Głównymi bohaterami tego tytułu jest grupa Wikingów. Brodaci brutale trafili na ziemie opanowanie przez trolle, które pełne są pułapek, przeszkód i wszelkiego rodzaju łamigłówek. My, jako gracze, mamy im pomóc w wydostaniu się z nieprzyjaznego terenu. W tym celu możemy między innymi przecinać bryły lodu, które upadają zgodnie z prawami fizyki. W sumie trzeba przebrnąć przez 95 poziomów. Co jakiś czas gracz musi zmierzyć się z bossem. Oprócz tego można jeszcze zbierać ukryte skarby, które podwyższają końcowy wynik.

REKLAMA

Gra prezentuje się naprawdę ciekawie. Bardzo ładnie wygląda oprawa graficzna. Imponujące są też animacje. Generalnie, na tyle, na ile można ocenić grę po filmie na YouTube, Icebreaker: A Viking Voyage wygląda na kawałek niezłej zabawy. Gra jest aktualnie dostępna w App Store w cenie 0,89 euro za normalną wersję i 2,69 euro za wersję HD.

Sam program Rovio Stars wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem dla mniejszych deweloperów. Marka Rovio, pomimo słabszego okresu, cały czas jest silna i może być świetnym dopalaczem. Zresztą opisywana powyżej gra jest tego świetnym przykładem. Zaledwie po 5 dniach od debiutu, znajduje się już na 6. miejscu wśród najczęściej kupowanych gier w amerykańskim App Store. Czy trzeba jeszcze jakiejś rekomendacji?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA