REKLAMA

Pendrive dla smartfona i tabletu? Czemu nie!

Urządzenia mobilne w coraz większym stopniu zalewają rynek. W krajach rozwiniętych naprawdę trudno jest znaleźć młodą osobę, która nie ma smartfonu lub tabletu. Wraz z popularyzacją tych urządzeń, pojawiło się mnóstwo przeznaczonych do nich akcesoriów: klawiatur, mysz, okładek i innych. Teraz dołącza do nich specjalny pendrive.

14.06.2013 13.26
Pendrive dla smartfona i tabletu? Czemu nie!
REKLAMA

Może wydawać się, że w dziedzinie przenośnych pamięci trudno jest stworzyć coś nowego. Jeśli pamięć jest szybka i obsługuje standard USB 3.0, można ją uznać za bardzo dobrą. Jeżeli dodatkowo jest wytrzymała i ładna – za idealną. Może się wydawać, że ten rodzaj urządzeń aż do premiery następnego standardu USB w ogóle się nie zmieni. Nie jest to jednak prawda.

REKLAMA

Polska firma Platinet stworzyła coś zupełnie nowego na skalę europejską, a może i światową (choć przy pomysłowości Chińczyków trzeba mieć dużą uwagę, by używać takiego stwierdzenia). Otóż w jej ofercie niebawem pojawi się pendrive stworzony z myślą o tabletach i smartfonach. Będzie różnić się od standardowych urządzeń tego typu zastosowaniem męskiego portu microUSB. Pamięć flash będzie obsługiwać standard USB 2.0 i ma działać z urządzeniami z systemem Android oraz Windows 8, oczywiście jeśli te mają port microUSB działający w trybie Host. Zaletą tego rozwiązania ma być fakt, że do jego działania nie są potrzebne jakiekolwiek przejściówki.

pendrive

Jeśli chodzi o jakiekolwiek przenośne pamięci, sądzę, że najważniejsza jest tu uniwersalność i standaryzacja. Mając jednego pendrive’a chcę mieć pewność, że zadziała on zarówno na komputerze PC, tablecie, smartfonie i konsoli do gier. Tak, nie przejęzyczyłem się – obecne na rynku pamięci USB też działają ze wszystkimi urządzeniami, z którymi zadziała też wyjątkowy pendrive Platinet. W końcu niemal wszystkie duże i małe firmy do swoich tabletów (rzadziej smartfonów) dodają przejściówki microUSB, które umożliwiają na podpięcie do nich nie tylko pendrive’ów, ale też dysków twardych i ogromnej liczny innych akcesoriów. Jeśli nie macie takiej wtyczki, na popularnym serwisie aukcyjnym kupicie ją za symboliczną złotówkę.

REKLAMA

Takie rozwiązanie jest według mnie lepsze z kilku powodów. Po pierwsze, każdy już ma jakiegoś pendrive’a i niekoniecznie czuje potrzebę wymieniania go na nowy model. Jednak urządzenie Platinetu moze okazać się praktyczne. Pendrive'a podepniemy do urządzeń mobilnych, ale też do pełnoprawnych komputerów z racji zastosowania z drugiej strony standardowego portu.

Jeśli jednak zechcielibyście kupić takiego pendrive’a, w przeciągu kilku dni powinny pojawić się we wszystkich dużych sklepach z elektroniką. Niestety nie znamy ich cen, ale zapewne nie będzie ona niższa niż w przypadku bardziej tradycyjnych akcesoriów tego typu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA