REKLAMA

Strona Pizzaportal.pl w końcu doczekała się odświeżenia, ale czy przekona opornych?

Przez długi czas nie mogłem zrozumieć fenomenu serwisu pizzaportal.pl. Witryna wyglądała jak z poprzedniej epoki i nie wzbudzała zbyt dużego zaufania. Teraz jest lepiej.

25.06.2013 14.45
nowa strona pizzaportal
REKLAMA
REKLAMA

Wielu moich znajomych skusiło się na zamawianie jedzenia przez internet. Sam długo opierałem się przed takim rozwiązaniom i byłem wierny archaicznym, telefonicznym metodom. Rozmawiając ze sprzedawcą zawszę mogę łatwo zmienić składniki oraz precyzyjnie określić czas i miejsce realizacji dostawy. Internet pod tym względem nie wzbudzał mojego zaufania. Możliwe, że przez to, iż jeden z największych serwisów do zamawiania jedzenia online wyglądał po prostu beznadziejnie.

Pizzaportal to serwis internetowy, w którym zamówimy jedzenie z dowozem w praktycznie każdym większym polskim mieście. Co ważne, charakterystyczna nazwa portalu nie oznacza wyłączności na restauracje serwujące włoskie placki. Poza pizzą zamówimy tam kebab, sushi, chińszczyznę lub też inne kuchnie oferowane przez lokalne knajpy i restauracje.

Stara wersja serwisu Pizzaportal

Stara witryna mimo, że jest jeszcze domyślnie dostępna raczej odstrasza potencjalnych klientów. Jednak już teraz możemy się przełączyć do nowego widoku.

Po tym prostym zabiegu naszym oczom ukaże się świeża strona, a na niej wielkie grafiki. Zdjęcie apetycznej sałatki, ogromnego hamburgera lub też gustownie nakrytego stołu wzmagają apetyt i sprawiają, że ślinka zaczyna nam cieknąć prosto na klawiaturę.

Odświeżona strona pizzaportal.pl

To dobry zabieg. Przyznam, że gdy odwiedziłem stronę w celu zapoznania się ze zmianami momentalnie zgłodniałem. Czyli nowa witryna działa.

Całkiem czytelny układ i wyeksponowana na pierwszym planie wyszukiwarka sprawia, że znalezienie odpowiedniego lokalu jest bardzo proste i przede wszystkim szybkie. Łatwo zawęzimy miejsce poszukiwań do odpowiedniego miasta lub też najbliżej dzielnicy.

Wyniki wyszukiwania również prezentowane są w czytelnej formie. Łatwo możemy zlokalizować interesującą nas jadłodajnię, zapoznać się z jej menu, a następnie zrealizować zamówienie.

REKLAMA

Zmiany w Pizzaportalu zaliczam na plus, jednak cały czas brakuje mi w nim “tego czegoś”. Strona w końcu wygląda przyzwoicie, ale jest taka, jak większość nowych stron w internecie. Duże grafiki, duże czcionki, dużo scrollowania. Zabrakło czegoś co mogłoby wyróżnić witrynę na tle innych stron, które doczekały się w ostatnim czasie przebudowy. Niemniej jednak jest poprawnie.

Kto wie może w końcu przekonam się do porzucenia zamówień telefonicznych na rzecz internetu? Cały czas jakoś tego jeszcze nie czuję.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA