REKLAMA

Rozszerzenia z Chrome Web Store na Operze? Proszę bardzo

Najnowsze wersje przeglądarek Chrome i Opera mają ze sobą wiele wspólnego. Obie działają na silniku Webkit. Czy w takim razie na Operze można instalować dodatki z Chrome i na odwrót? Pewnie, że tak. Trzeba tylko wiedzieć jak.

27.06.2013 15.36
Rozszerzenia z Chrome Web Store na Operze? Proszę bardzo
REKLAMA

Cały proces jest banalnie prosty. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić to zainstalowanie przeglądarek Opera Next w wersji co najmniej 15 oraz Chrome w wersji co najmniej 28. Jeśli chcemy na Operze instalować rozszerzenia z Chrome, to kolejnym krokiem jest instalacja Chrome Extension Installer for Opera Next 15. Po tym możemy już bez problemu udać się do Chrome Web Store i instalować wszystko, na co mamy tylko ochotę. Sklep nie będzie informował o nieobsługiwanej przeglądarce.

REKLAMA
chrome web store

Jeśli zamierzamy zrobić odwrotny proces, czyli instalować rozszerzenia z Opery na Chrome, to jest już odrobinę trudniej, ale też niezbyt skomplikowanie. W tym wypadku również potrzebujemy Opery w wersji co najmniej 15. Następnie musimy się udać do strony z rozszerzeniami przeglądarki. To bardzo ważny moment, ponieważ w tym momencie jest wykrywana wersja programu. Na stronie będą pokazywane tylko kompatybilne rozszerzenia. Właśnie dlatego potrzebna jest Opera 15, bo tylko ona wyświetli dodatki Chrome.

REKLAMA

Kolejny krok polega na wyszukiwaniu odpowiedniego rozszerzenia, ale zamiast klikać lewym przyciskiem myszy w „Dodaj do Opery” (Add to Opera) należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać „Zapisz element docelowy jako”. W tym momencie ściągniemy na dysk plik z rozszerzeniem .NEX. Wystarczy zmienić je na .CRX i następnie przenieść na okno Chrome’a. Dodatek zacznie się instalować.

Prawda, że proste?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA