REKLAMA

Jak oglądać telewizję? Tylko z programem TV na tablecie

Telewizja linearna to wciąż najpopularniejszy sposób na odbiór materiałów wideo, choć sieć rośnie w siłę. Z pewnością jednak nie musimy być więźniami ramówki. W końcu od czego mamy aplikacje?

07.06.2013 18.47
Jak oglądać telewizję? Tylko z programem TV na tablecie
REKLAMA

Choć znam wiele osób, które pozbyły się telewizora i są szczęśliwe, to sam wciąż uważam, że na ekranie można znaleźć sporo interesujących treści, nawet u naszych operatorów. Problemem często są dziwaczne godziny emisji lub po prostu problem z odnalezieniem ciekawych pozycji.

REKLAMA
program tv telewizja nc+Go upc-4

Dlatego w ostatnim czasie stałem się częstym użytkownikiem aplikacji nc+ GO na tablecie i smartfonie. A to nie jedyny operator oferujący takie rozwiązanie, całkiem ciekawe jest to co oferuje kablówka UPC, swojego pilota z programem telewizyjnym ma też chociażby Netia.

Aplikacja nc+ GO to swoisty kombajn, o którym pisałem jeszcze przed fuzją telewizji n z Cyfrą+ i postaram się go raz jeszcze szerzej zrecenzować w niedalekiej przyszłości. Dla mnie obok możliwości zastąpienia pilota najważniejszą funkcją jest dostęp do programu telewizyjnego.

program tv telewizja nc+Go upc-1

Dzięki dedykowanej aplikacji mam wgląd w to, co aktualnie emitują poszczególne stacje oraz program na cały nadchodzący tydzień. Wszystko zrobione w dość przejrzysty sposób, choć nie idealny. Brakuje także jakiegoś wyboru redakcji, poleceń i typów. Najważniejsze jednak, że jest opcja ustawienia przypomnień w urządzeniu mobilnym oraz możliwośc zaprogramowania nagrania.

program tv telewizja nc+Go upc-3

Często mając po prostu chwilę będąc gdzieś poza domem przeglądam program telewizyjny moich ulubionych kanałów i programuje nagrania na dekoderze. Jedyny mankament tego rozwiązania to brak podglądu listy nagrań oraz powiadomień o kolidowaniu nagrań. Jeśli wystąpi konflikt w czasie to priorytetowym nagraniem jest to, które ostatnio zleciliśmy z poziomu aplikacji.

Aplikacja UPC TV działa podobnie, choć ona już stricte skupia się na programie telewizyjnym i propozycjach z serwisu VOD. Na plus wyróżnić można ekran startowy z rekomendacjami oraz możliwość szybkiego przełączenia na dany kanał bezpośrednio z programu telewizyjnego. Tej opcji brakuje mi w nc+Go.

REKLAMA
program tv telewizja nc+Go upc-2

Warto pamiętać, że takie rozwiązanie istnieje na smartfony i tablety z Androidem i iOS. Jest to o tyle ważne, że dzięki temu rzeczywiście mamy władzę nad ramówką. Sami sobie ją ustalamy nagrywając wybrane audycje na dysk twardy dekodera lub w wygodny sposób sprawdzamy co aktualnie emitują stacje telewizyjne. Mam nadziejeę, ze operatorzy posiadający już aplikację będą je dalej rozwijać, a pozostali rychło dołączą do tego zacnego grona.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA