REKLAMA

Dropbox szerzej integruje się z Facebookiem

Wczoraj próbując dodać plik do jednej z grup na Facebooku natrafiłem na ciekawostkę. Jak widać na poniższym obrazku, wygląda na to, że Dropbox szerzej integruje się z portalem Zuckerberga. Pliki będzie można dodawać do swoich postów bezpośrednio z chmury.

12.06.2013 06.59
dropbox
REKLAMA

Nie jest tajemnicą, że Dropbox to świetna, i chyba najlepsza konsumencka chmura do przechowywania plików. Próbowałem już wielu innych rozwiązań, ale żadne nie spodobało mi się na tyle, by przerzucić tam wszystkie swoje dane. Dysk Google to nie to, a wynalazki takie jak Onet Dysk nie mają u mnie szans. Dropbox jest względnie bezawaryjny, ma świetne aplikacje i po prostu działa. Cieszy mnie też, że można wykorzystać go do wielu innych celów niż proste składowanie plików, ze względu na integrację z innymi serwisami i rozwiązaniami firm trzecich.

REKLAMA
dropbox-facebook

Dropbox chce się przyjaźnić ze wszystkimi

Niedawno opisywałem takie połączenie chmury Dropbox z pocztą od Yahoo. Tak jak w Gmailu i Google Drive, połączenie mojej ulubionej chmury z fioletowym mailem pozwala wgrywać załączniku prosto z wirtualnego dysku. Dzięki temu omija się limit wielkości pliku, a odbiorca otrzymuje link do zawsze aktualnej wersji. Tym samym nadawca nie musi już wysyłać kilkunastu maili z poprawkami. Sam z tego nie skorzystam, ale faktem jest, że to zarówno wygoda, jak i oszczędność czasu.

A to tylko jeden z wielu przykładów. Z Dropboksa można korzystać w celu przechowywania danych aplikacji, co często spotykane jest to zwłaszcza w systemie iOS. Może służyć jako miejsce backupu bloga na silniku Wordpressa prowadzonego na swoim serwerze. Dropbox udostępnia dodatkowe gigabajty użytkownikom topowych smartfonów od Samsunga i HTC, a przy tym wykorzystywany jest nawet przez oprogramowanie testowanego obecnie przeze mnie HTC One - urządzenie trzyma właśnie w nim pliki kopii zapasowej.

facebook-dropbox

Facebook i Dropbox integrują się już od jakiegoś czasu

Nie zabrakło też integracji chmury w Facebookiem. Już od dawna można było połączyc swoje konto z portalem społecznościowym. Pozwala to na szybkie dzielenie się plikami ze znajomymi bezpośrednio z webowego interfejsu Dropboksa. Do tej możliwości doszła teraz nowa, czyli dzielenie się plikami z członkami grup dyskusyjnych. Wystarczy raz zalogować się na konto, a następnie po prostu wybierać elementy.

Integracja nie ogranicza się bynajmniej do komputerów i klasycznych przeglądarek. Paweł donosi, że w jego iPadzie pojawiła się ona już jakiś czas temu. Pliki można dodać do grup z tabletu, ale nie jest to do końca dobrze rozegrane - otwiera się strona mobilna, zamiast zainstalowanej w urządzeniu aplikacji. Pytanie, czy pojawi się to w przyszłych wersjach Androida, i czy będzie to wygodniejsze.

Sama chmura to nie wszystko

Taka chmura jak właśnie Dropbox ma sens. Nie żyje w oderwaniu od całego internetu, tylko w nim i przeplata się z innymi usługami. Google pod tym względem jest dość zamknięte, mimo dodatkowych aplikacji dla Dysku z Chrome Web Store. Konkurencja także może pochwalić się swoimi udogodnieniami, ale Dropbox ma największą szansę na integrację największej liczby z nich.

REKLAMA

Kilkukrotnie też zastanawiałem się, czy Facebook zdecyduje się udostępnić swoim użytkownikom własną chmurę. Nie byłoby to głupie, a dostarczyłoby mnóstwa dodatkowych informacji o użytkownikach. Ale po co, skoro można połączyć się z liderem rynku?

Pytanie tylko, czy współpraca się na tym nie zakończy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA