REKLAMA

[Aktualizacja] Kultowa samochodówka Colin McRae Rally wjechała na urządzenia mobilne

Proces przenoszenia kultowych produkcji na ekrany smartfonów i tabletów, o którym pisaliśmy dla Was jakiś czas temu, nabiera tempa. O ile na naszych urządzeniach będą się pojawiać tak udane produkcje jak McRae Rally, na pewno nie mamy nic przeciwko.

27.06.2013 07.36
[Aktualizacja] Kultowa samochodówka Colin McRae Rally wjechała na urządzenia mobilne
REKLAMA

Final Fantasy, Baldurs Gate, Knights of The Old Republic – do powiększającej się grupy tytułów, które w odpowiednio dostosowanej wersji trafiają na tablety i smartfony, dołączy dzisiaj Colin McRae Rally. Wydana przez Codemasters, ważąca 243 megabajty aplikacja, wzorowana jest na drugiej, czyli tej najbardziej udanej odsłonie serii gier wyścigowych. Wymaga iOS w wersji 6.0 oraz iPhone’a/iPoda minimum czwartej generacji bądź drugiego iPada.

REKLAMA

Colin McRae Rally 2.0 został pierwotnie wydany pod koniec 2000 roku i przez wielu fanów serii uznawany jest za jej najlepszą odsłonę. Produkcja chwalona przez graczy i krytyków wciąż cieszy się ogromnym uznaniem, co potwierdza robiące wrażenie 90 punktów, w 100-punktowej skali agregatora Metacritic. W momencie premiery, 2.0 stał się najczęściej kupowanym tytułem na Wyspach, zarówno w wersji na komputery osobiste, jak i pierwsze PlayStation. Wielu posiadaczy tej konsoli było zdania, że to najpiękniejsza gra, jaką widziała platforma Sony. Niestety, aktualnie produkcje wyścigowe ze stajni Codemasters są już tylko cieniem klasyków z dawnych lat, czego najlepszym przykładem jest rozczarowujący Race Driver: Grid 2.

Colin McRae Rally na iOS został wzbogacony w grafikę w wyższej rozdzielczości, system osiągnięć oraz internetowe rankingi. Dzieło Codemasters kosztuje 5 dolarów/3 euro i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze dzisiaj pojawi się na iTunes. W momencie pisania tej wiadomości gra dostępna jest jedynie na nowozelandzkich witrynach sklepu Apple. Na ten moment wciąż nie wiadomo zupełnie nic o ewentualnej edycji na Androida bądź Windows Phone.


REKLAMA

Aktualizacja

Jak informuje czytelnik Spider'sWebColin McRae Rally wylądował na polskim iTunes. Aplikacja kosztuje około 16 złotych i 65 groszy (4,49 euro) i można ją pobrać z tego miejsca. Dzięki, RSplus.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA