REKLAMA

Xbox One gotowy do walki ze Smart TV, ale rewolucji brak

Zgodnie z przewidywaniami nowa konsola Microsoftu o nazwie Xbox One stawia nie tylko na gry, ale na wszelaką rozrywkę łącznie z usługami telewizyjnymi. Xbox One będzie groźnym konkurentem dla Smart TV.

21.05.2013 18.45
Xbox One gotowy do walki ze Smart TV, ale rewolucji brak
REKLAMA

Już poprzednia generacja po aktualizacjach pozwalała na dostęp do dodatkowych usług wideo, a w przypadku Xbox One Microsoft wynosi te funkcje na nowy poziom. Nabywcy dostaną nowy interfejs, a przede wszystkim komendy głosowe. W ten sposób Xbox One staje się prawdziwym centrum rozrywki.

REKLAMA
nowy xbox one interfejs

Wystarczy, że wydamy polecenie: „Xbox Watch TV” i zostaniemy przeniesieni do oglądania telewizji linearnej, poza tym Xbox One zaoferuje dostęp do zaawansowanego EPG czyli e-programu telewizyjnego. Nie zabraknie też szeregu usług VOD.

xbox-360-dominuje

Niestety na razie nie zostały podane szczegóły oraz dostępność w poszczególnych krajach. Możemy jednak przypuszczać, że zawartość będzie różnić się w zależności od regionu i nad Wisłą na starcie nie uświadczymy zbyt wielu funkcji.

Dużą zaletą może okazać się wykorzystanie chmury. W chmurze mają być przechowywane nasze spersonalizowane dane, chociażby o programach telewizyjnych. Być może w połączeniu z Windows Phone czy SmartGlass otrzymamy atrakcyjne rozwiązania dla drugiego ekranu.

Dopełnieniem rozrywki wideo jest napęd Blu-ray. W poprzedniej generacji Microsoft postawił najpierw na DVD, a później na niewłaściwego konia jakim było HD-DVD (jako zewnętrzny odtwarzacz), teraz Xbox One będzie posiadał Blu-ray’a, przez co fani filmów będą mogli cieszyć się treściami dostępnymi zarówno w cyfrowej dystrybucji jak i na płytach.

Screenshot from 2013-05-21 19:07:16

Xbox One przynajmniej po tej konferencji nie zapowiada rewolucji w sferze Smart TV i set-top-boxów. W końcu sterowanie głosem do telewizorów wprowadził w tamtym roku Samsung, a w tym roku jest dostępne także w produktach LG czy Panasonica. Zaawansowane EPG też nie jest niczym nowym, a odtwarzacz Blu-ray był w Playstation 3.

REKLAMA
xbox-konsola-pad

Jednak Xbox One łączy to wszystko z pozostałymi możliwościami swojej konsoli. Tak naprawdę to Microsoft zaprezentował tutaj swoje zaplecze, wiele będzie zależało od partnerów. Od aplikacji i poszczególnych usług dostępnych w konkretnych regionach świata zależeć będzie czy telewizyjna cześć Xboxa będzie przydatna. Xbox One zapowiada się na potężny kombajn multimedialny. To szczególnie ważne, bo w grę o telewizory wkrótce może wejść na poważnie Apple, a także Amazon. Microsoft jest już gotowy na rywalizację.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA