REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Xbox One gotowy do walki ze Smart TV, ale rewolucji brak

Zgodnie z przewidywaniami nowa konsola Microsoftu o nazwie Xbox One stawia nie tylko na gry, ale na wszelaką rozrywkę łącznie z usługami telewizyjnymi. Xbox One będzie groźnym konkurentem dla Smart TV.

21.05.2013
20:45
Xbox One gotowy do walki ze Smart TV, ale rewolucji brak
REKLAMA

Już poprzednia generacja po aktualizacjach pozwalała na dostęp do dodatkowych usług wideo, a w przypadku Xbox One Microsoft wynosi te funkcje na nowy poziom. Nabywcy dostaną nowy interfejs, a przede wszystkim komendy głosowe. W ten sposób Xbox One staje się prawdziwym centrum rozrywki.

REKLAMA
nowy xbox one interfejs

Wystarczy, że wydamy polecenie: „Xbox Watch TV” i zostaniemy przeniesieni do oglądania telewizji linearnej, poza tym Xbox One zaoferuje dostęp do zaawansowanego EPG czyli e-programu telewizyjnego. Nie zabraknie też szeregu usług VOD.

xbox-360-dominuje

Niestety na razie nie zostały podane szczegóły oraz dostępność w poszczególnych krajach. Możemy jednak przypuszczać, że zawartość będzie różnić się w zależności od regionu i nad Wisłą na starcie nie uświadczymy zbyt wielu funkcji.

Dużą zaletą może okazać się wykorzystanie chmury. W chmurze mają być przechowywane nasze spersonalizowane dane, chociażby o programach telewizyjnych. Być może w połączeniu z Windows Phone czy SmartGlass otrzymamy atrakcyjne rozwiązania dla drugiego ekranu.

Dopełnieniem rozrywki wideo jest napęd Blu-ray. W poprzedniej generacji Microsoft postawił najpierw na DVD, a później na niewłaściwego konia jakim było HD-DVD (jako zewnętrzny odtwarzacz), teraz Xbox One będzie posiadał Blu-ray’a, przez co fani filmów będą mogli cieszyć się treściami dostępnymi zarówno w cyfrowej dystrybucji jak i na płytach.

Screenshot from 2013-05-21 19:07:16

Xbox One przynajmniej po tej konferencji nie zapowiada rewolucji w sferze Smart TV i set-top-boxów. W końcu sterowanie głosem do telewizorów wprowadził w tamtym roku Samsung, a w tym roku jest dostępne także w produktach LG czy Panasonica. Zaawansowane EPG też nie jest niczym nowym, a odtwarzacz Blu-ray był w Playstation 3.

REKLAMA
xbox-konsola-pad

Jednak Xbox One łączy to wszystko z pozostałymi możliwościami swojej konsoli. Tak naprawdę to Microsoft zaprezentował tutaj swoje zaplecze, wiele będzie zależało od partnerów. Od aplikacji i poszczególnych usług dostępnych w konkretnych regionach świata zależeć będzie czy telewizyjna cześć Xboxa będzie przydatna. Xbox One zapowiada się na potężny kombajn multimedialny. To szczególnie ważne, bo w grę o telewizory wkrótce może wejść na poważnie Apple, a także Amazon. Microsoft jest już gotowy na rywalizację.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA