REKLAMA

Prezentacja nowego Xboxa na żywo! [liveblog Spider's Web]

W końcu jest! Nowy Xbox. Już za kilka chwil, o 19:00, rozpocznie się konferencja prezentująca następcę jednej z najważniejszych konsol w historii. To będzie nowa era grania, czy… wielkie rozczarowanie?

21.05.2013 16.40
Prezentacja nowego Xboxa na żywo! [liveblog Spider’s Web]
REKLAMA

Xbox 360 ma już osiem lat. I tak jak wciąż gry na nim wyglądają bardzo przyzwoicie, gra się na nim wybornie, tak czuć już jego wiek. Podobnie jak w przypadku PlayStation 3, gry na tę konsolę zaczynają coraz bardziej się różnić od ich odpowiedników w wersji na komputery PC.

REKLAMA

Ktoś może stwierdzić, że nie oprawa audiowizualna jest najważniejsza, a sama gra i jej „grywalność” i ciężko się z tym nie zgodzić. Mając jednak do wyboru grę o świetnej grywalności i przeciętnej oprawie, oraz o równie świetnej grywalności i pięknej oprawie, raczej wybierzemy to drugie, prawda?

Właśnie dlatego potrzebna nam jest nowa generacja konsol. Te, o dziwo, mają w dużej mierze przypominać… komputery PC. Według niepotwierdzonych informacji, nowy Xbox, tak jak PlayStation 4, będzie wyposażony w ośmiordzeniowy, 1,6-gigahercowy układ APU firmy AMD o architekturze Jaguar. Towarzyszyć mu ma 8 GB pamięci RAM. To znaczny postęp wobec trzyrdzeniowego, 3,2-gigahercowego procesora PowerPC i 512 MB pamięci RAM w Xboksie 360, ale czy to wystarczy, by na nowo wyznaczyć standardy w grach? Zwłaszcza że, jeżeli plotki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, w konsoli znajdzie się układ Radeon pozycjonowany aktualnie jako „średnio-wysoka półka”?

xbox

Na te pytania, miejmy nadzieję, już za chwilę poznamy odpowiedzi. Wydajność jednak to nie wszystko. Nowy Xbox to też (podobno) znacznie ulepszony, zintegrowany z samą konsolą, kontroler Kinect. Nowy Xbox ma mieć też funkcję urządzenia STB (będzie posiadał wejście HDMI). Ma nie zabraknąć też „wspaniałych usług multimedialnych dotyczących muzyki, wideo i interaktywnej telewizji”. Co to znaczy? Ponownie: za chwilę się dowiemy.

Ważne są też gry. Jedyna, o której wiemy, że będzie zaprezentowana, to FIFA 14. Czy pojawi się coś jeszcze? Czy będą to kontynuacje istniejących marek, czy też zupełnie nowe? Jak będą wyglądać? Czy będą to tytuły na wyłączność, czy też deweloperzy będą radośnie korzystać z faktu, że jedyną znaczną różnicą wobec mainstreamowego PC to osiem rdzeni procesora i będą portować swoje produkcje gdzie się da?

REKLAMA

Dość gdybania! Zapraszamy na wspólne oglądanie i komentowanie transmisji z premiery konsoli!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA