REKLAMA

TV Republika - tak powinno się startować z kanałem w XXI wieku

Dziś (poniedziałek 6 maja 2013) startuje TV Republika. Nowa prawicowa telewizja zadebiutowała w sieci 10 kwietnia bieżącego roku, teraz trafia do oferty operatorów telewizyjnych, ale także do VOD. Tak właśnie powinno dziś ruszać się z nowym kanałem telewizyjnym.

06.05.2013 08.18
TV Republika – tak powinno się startować z kanałem w XXI wieku
REKLAMA

TV Republika to drugie telewizyjne medium obok TV Trwam, które ma przekazywać w pełni poglądy prawicowe. W przeciwieństwie do stacji Fundacji Lux Veritatis nie skrywa się pod szyldami religijnymi. To nietypowy kanał stricte polityczny. Kwestie merytoryczne kanału jednak lepiej pozostawić do oceny innym. Dla nas znacznie ciekawsze są aspekty techniczne i sposób opakowania produktu.

REKLAMA
TV Republika strona

Telewizja Republika nie powala jakością oprawy graficzną. Strona internetowa pozostawia wiele do życzenia. Jednak w krótkim czasie z lekkiej prowizorki udało się stworzyć atrakcyjny dla grupy docelowej produkt. Na stronie internetowej telewizji swobodnie można oglądać poranne i wieczorne pasma publicystyczne. Dodatkowo pojawiają się tam informacje odnośnie dostępu do kanału w ofercie operatorów kablowych i satelitarnych. Na starcie stacja dostępna będzie w: Cyfrowym Polsacie (od pakietu Family Max HD), Toya, TK Chopin, TVSM Grudziądz oraz TVK Hajnówka. Nadawca zapewnia, że na początku dotrze do czterech milionów gospodarstw domowych. Jak podaje Satkurier - trwają negocjacje z kolejnymi operatorami, w tym największymi sieciami kablowymi jak UPC czy Vectra.

Jak przystało na XXI wiek, Republika TV to nie tylko linearny kanał telewizyjny

TV Republika nie poprzestaje jednak na zwykłym nadawaniu kanału telewizyjnego. Już na starcie stacja dostępna będzie także w serwisie iPla. Tam za 5 złotych miesięcznie wszyscy zainteresowani zyskają dostęp do pełnego streamu na żywo oraz dodatkowych treści VOD.

TV Republika karta

Inną opcją dostępu do treści TV Republika w internecie jest wykupienie Karty Klubu Telewizji Republka za 138 złotych. W tej kwocie posiadacze karty otrzymują roczny dostęp do wszystkich materiałów wideo TV Republika, a także zniżki na prenumeratę prawicowych dzienników, tygodników i magazynów, jak także żniżki w księgarni "Gazety Polskiej" oraz w innych miejscach oznaczonych logiem klubu (np. restauracje).

TV Republika startuje z rozmachem. Zaproponowano przemyślany program lojalnościowy i postarano się o szeroką dostępność stacji. Materiały na YouTube i otwarte pasma na stronie internetowej zapewne pomogą w przyciągnięciu zainteresowanych do stacji.

Osobiście daleko mi do poglądów promowanych przez stację, uważam jednak, że sposób startu jak na medium takiej postaci jest godny uwagi. Jest on też zgodny z najnowszymi trendami. Telewizja internetowa i VOD nie uśmiercą tradycyjnej linearnej telewizji ale mogą ją wspierać i nadawcy muszą wykorzystywać drzemiący w tym potencjał. TV Republika właśnie to robi tworząc w miarę kompletny produkt, który z pewnością trafia do swojej hermetycznej grupy odbiorców, a ma także szansę na szerszą popularność.

REKLAMA

TV Republice należy więc pogratulować przemyślanej strategii startu i życzyć udanej działalności. Od strony techniczno-rynkowej jest to produkt warty naśladowania. Zawartość merytoryczna to już kwestia do oceny zainteresowanych odbiorców.

Współczesna telewizja to nie tylko kanał linearny ale też zaplecze materiałów wideo dostępnych na żądanie oraz inne dodatkowe treści w sieci.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA