REKLAMA

Spotify stawia na odkrywanie muzyki, a ja to kupuję

Coraz częściej dostrzegam na rynku streamingowych serwisów muzycznych realną konkurencję pomiędzy liderami. Tym razem to Spotify pokazało nowe funkcje, które bardzo przypadły mi do gustu.

27.05.2013 18.57
Spotify stawia na odkrywanie muzyki, a ja to kupuję
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio pisałem o nowej aplikacji Wimp na iOS, którą testuję od pewnego czasu na iPadzie. Chwilę później prezentowałem nowość od Spotify, czyli regionalne listy hitów, które blogerzy oraz dziennikarze muzyczni mogą udostępniać na swoich stronach.

Teraz Spotify postanowiło odświeżyć swoją webową wersję odtwarzacza, którą od pewnego czasu możemy znaleźć i bez problemu używać na stronie play.spotify.com.

Powiew świeżości wnosi zakładka Discover, która pozwala na odkrywanie muzyki. Spotify przygotowuje dla nas specjalną stronę z polecanymi utworami, wykonawcami, playlistami i albumami. Są one dobierane na podstawie dotychczasowych preferencji muzycznych i historii naszego obcowania z programem.

spotify-discover

Dzięki temu większość rekomendacji jest trafna i potrafi trafić prosto w gusta odbiorcy. Tak było nie tylko w moim przypadku. Gdy podpytałem kilku znajomych, to oni również byli zadowoleni ze sposobu, w jaki Spotify podsyła im muzykę do odkrycia.

Co ważne - nie musimy systemowi rekomendacji wierzyć “na słowo”. Webowa aplikacja pozwala na szybkie przesłuchanie proponowanego kawałka. W tym celu wystarczy naprowadzić kursor na okładkę, na której pojawi się przycisk play. Teraz należy przytrzymać lewy klawisz myszy, aby odsłuchać próbkę utworu.

spotify-rekomendacje

Co ważne kawałek nie wystartuje od początku, a od momentu, w którym utwór zdążył już się rozkręcić. Dzięki temu będziemy mogli bardzo szybko sprawdzić i stosunkowo skutecznie czy przypadnie on nam do gustu.

Webowa aplikacja podpowie nam też kiedy nasi ulubieni wykonawcy będą koncertować w naszej okolicy.

REKLAMA

Początkowo myślałem, iż ta nowa zmiana w przeglądarkowej Spotify będzie klasycznym wodotryskiem, czyli funkcją, nad którą się raz pochylę i zaraz o niej zapomnę. Myliłem się. Od pewnego czasu siedzę na stronie Spotify i nieustannie odkrywam nowe utwory, które następnie trafiają do moich playlist lub folderu oznaczonego gwiazdką.

Właśnie to lubię w tego typu serwisach muzycznych - łatwe odkrywanie nowych artystów i utworów, które teraz stało się jeszcze przyjemniejsze.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA