REKLAMA

Nowy widżet Spotify docenią przede wszystkim blogerzy i dziennikarze muzyczni

Spotify wyróżnia się nie tylko bogatą bazą utworów, ale również rozwiniętymi aplikacjami na komputery i urządzenia mobilne. Teraz udostępniono nowy widżet do umieszczenia na własnej stronie.

22.05.2013 11.45
Nowy widżet Spotify docenią przede wszystkim blogerzy i dziennikarze muzyczni
REKLAMA

Lubię Spotify za to, że dba o swoją obecność na wielu platformach. Przygotowano aplikacje dedykowane na komputery z Windowsem, Linuksem oraz Maki. Również na smartfonach i tabletach program jest dostępny na wielu platformach takich jak iOS, Android czy Windows Phone. Cały czas nie doczekaliśmy się jeszcze finalnej wersji odtwarzacza na stronie internetowej. Prace trwają, ale od dłuższego czasu postępów w rozwoju tej wersji nie widać.

REKLAMA

Jednak Spotify jest obecne na stronach internetowych za pośrednictwem zgrabnych i funkcjonalnych widżetów. Korzystają z nich m.in. koledzy z redakcji sPlay, którzy przygotowują specjalne playlisty związane z publikowanymi wpisami i udostępniają je czytelnikom.

Dzięki łatwemu zamieszczaniu przez dziennikarzy i blogerów muzycznych widżetów we wpisach Spotify może łatwiej dotrzeć do nowych, potencjalnych klientów.

Dlatego nie dziwi fakt, że Spotify postanowiło przygotować nowy widżet z top listą popularnych utworów w danym regionie. Dzięki szybkiemu dostosowaniu wszystkich parametrów wtyczki możemy łatwo zamieścić na naszej stronie lub blogu najpopularniejsze utwory w danym kraju. Widżet można wygenerować na stronie charts.spotify.com i dostosować tak, aby prezentował najczęściej grane lub najchętniej polecane kawałki.

REKLAMA

Oto efekty końcowy konfiguracji widżetu, tak aby wyświetlał najpopularniejsze kawałki w Polsce:

Całkiem sprytnie to wymyślono. Wierzę, że blogerzy muzyczni będą korzystać z tej funkcji np. przy tworzeniu cotygodniowych lub comiesięcznych podsumowań odnośnie najpopularniejszych kawałków w kraju. Spotify tym samym zapewni sobie nowy kanał na dotarcie do użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA