REKLAMA

Samsung Galaxy Core – kompromis pomiędzy wydajnością a użytecznością

Koreański koncern Samsung zaprezentował nowy model smartfona. Dla wielu zapewne będzie on kolejnym tak zwanym „odgrzewanym kotletem”, jednak Samsung Galaxy Core, bo to o nim mowa, może okazać się ciekawą propozycją dla osób szukających kompromisu pomiędzy możliwościami smartfona a jego niewielkimi wymiarami. Gdy dodamy do tego obsługę dwóch kart SIM robi się jeszcze bardziej ciekawie.

06.05.2013 15.40
Samsung Galaxy Core – kompromis pomiędzy wydajnością a użytecznością
REKLAMA
REKLAMA

Smartfon Galaxy Core ma być dla użytkowników idealnym kompromisem pomiędzy smartfonem cechującym się dobrymi parametrami technicznym a kompaktowymi wymiarami. To, co dla wielu osób będzie ważne to fakt, że Galaxy Core posiada ekran o przekątnej 4,3 cala (800 x 480 pikseli rozdzielczości, TFT LCD), co jest dla wielu osób optymalną wielkością w przypadku smartfona z ekranem dotykowym.

Sercem tego telefonu będzie dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1,2 GHz, który do dyspozycji otrzymał 1 GB pamięci RAM. Smartfon będzie działał pod kontrolą systemu Android w wersji Jelly Bean (4.1). Funkcje multimedialne zapewnić ma kamera aparatu o matrycy 5 megapikseli i kamera do wideorozmów tylko o rozdzielczości VGA. Choć parametry te nie robią obecnie na nikim wrażenia powinny większości osób wystarczyć.

GALAXY Core Product Image (4)

Multimedia, czyli muzykę, zdjęcia, filmy oraz aplikacje mobilne będziemy mogli przechowywać w pamięci smartfona wynoszącej 8 GB lub na karcie pamięci (microSD), przy pomocy której możemy powiększyć ilość potrzebnej nam pamięci. Samsung Galaxy Core wyposażony będzie również w akumulator o pojemności 1800 mAh. Oczywiście koreański Samsung zadbał również o to, by w smartfonie nie zabrakło takich funkcji jak Smart Stay, czyli rozpoznawania, kiedy patrzymy na ekran urządzenia, a kiedy nie. Fani asystentów głosowych znajdą dla siebie S Voice.

GALAXY Core Product Image (3)

Jednak to, co wydaje się najciekawsze to fakt, że smartfon ten trafi do sprzedaży w dwóch wersjach - tradycyjnej oraz dual-sim pozwalającej na działanie dwóch kart SIM jednocześnie. Biorąc pod uwagę brak na rynku ciekawych smartfonów dual-sim, to Samsung Galaxy Core wydaje się być ciekawą propozycją dla osób chcących w jednym urządzeniu mieć numer prywatny oraz służbowy.

GALAXY Core Product Image (5)
REKLAMA

Gdyby nie możliwość obsługi dwóch kart SIM jednocześnie oraz fakt, że telefon ten posiada kompaktowe rozmiary to nie byłby on niczym, na czym warto byłoby na chwilę obecną zatrzymać swoją uwagę. Dzięki temu jednak jest on ciekawą propozycją do rozważenia w kategorii smartfonów ze średniej półki. Wciąż jednak na polskim i europejskim rynku brakuje flagowych modeli smartfonów największych producentów, które w wersji dual-sim są oferowane na innych rynkach. Wielka szkoda, bo nisza jest niezagospodarowana. Chyba, że w obliczu ofert bez limitów, jakie w zeszłym tygodniu prezentowało nju mobile oraz Red Bull Mobile tego typu urządzenia nie są już potrzebne? To coraz bardziej możliwe.

Samsung Galaxy Core w wersji dual-sim ma trafić do sprzedaży jeszcze w maju, natomiast tradycyjna wersja w lipcu. Niestety cena tego smartfona z Androidem wciąż pozostaje zagadką, więc pozostaje mieć nadzieję, że nie odstraszy potencjalnych nabywców.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA