REKLAMA

Dlaczego Google nie pokazał podczas I/O 2013 nowego Androida 4.3 i Nexusów?

Jednym z punktów programu keynote’u Google I/O 2013 miała być prezentacja nowego Androida oraz świeżych Nexusów. Oczywiście wszyscy na to liczyliśmy. Dlaczego Google postanowił nas rozczarować?

17.05.2013 16.19
Dlaczego Google nie pokazał podczas I/O 2013 nowego Androida 4.3 i Nexusów?
REKLAMA
REKLAMA

Nowy tablet Nexus 7 był niemal pewniakiem. Plotek nie brakowało i przyznam, iż szczerze liczyłem na to, że podczas konferencji zostanie zaprezentowane nowe urządzenie. Okazuje się jednak, że nowy Nexus jest już w drodze.

Na poniższym wideo (00:21) promującym aplikację Hangouty możemy zaobserwować tablet z diodą powiadomień. Na pewno nie jest to Nexus 7 ten, który znamy, gdyż ten nie ma diody powiadomień. Atmosferę podgrzewa również fakt, że podczas prezentacji aplikacji dla programistów Android Studio, niektórzy zauważyli informacje o Nexusie z ekranem o przekątnej 7,2”. To może być ów tajemniczy następca popularnego tabletu Google i Asusa. Według plotek ma mieć ekran HD.

Kolejnym elementem tej spiskowej układanki jest fakt, że wyciekają zdjęcia nowego Nexusa 4 w kolorze białym.

biały nexus

Wszystko wskazuje na to, że również Android 4.3 jest już w drodze. Będzie to jednak mała aktualizacja i możliwe, że nie doczeka się ona hucznej premiery.

Taki ruch Google wydaje się być logicznym, gdy weźmiemy pod uwagę jeden fakt. Firma walczy z fragmentacją systemu i przygotowując keynote bez prezentacji nowej wersji daje znak, że potrafi dodać wiele nowych funkcji do Androida, platformy Google Play i innych usług bez potrzeby zwiększania numerków kolejnych wersji systemu.

Plotki mówią, że już 10 czerwca ujrzymy białego Nexusa 4 z Androidem 4.3, a miesiąc później zostanie zaprezentowany następca tabletu Nexus 7.

REKLAMA

To byłoby naprawdę ciekawe zagranie.

źródło: Androidandme, Appy-geek

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA