1. SPIDER'S WEB
  2. TopHiFi.pl
  3. Tech

nc+ z internetem, czyli kolejna żenująca oferta promocyjna

Już ponad tydzień minął od ogłoszenia przez UOKiK swojej decyzji w sprawie nc+. Platforma jak do tej pory nie ustosunkowała się w pełni do tej decyzji. Przede wszystkim jednak nadal traktuje swoich potencjalnych klientów jak naiwniaków.

telewizja nc+

Na stronach nc+ znajdziemy nową superpromocję dla wszystkich pragnących związać się 24 miesięcznym kontraktem z platformą. Za jedyne 99 złotych abonenci mogą otrzymać dostęp do pakietu Universe+ oraz mobilny internet Orange Free 8 GB. Korzystając z tej oferty użytkownicy nie mają możliwośći dokupienia pakietów Canal+ poza opcją Canal+ Silver czyli kanałami Cana+ Family HD i Canal+ Family 2 HD. Taka przyjemność to dodatkowe 20 złotych.

Ile na tej promocji można oszczędzić?

Oczywiście użycie słowa promocja jest jak najbardziej adekwatne, w końcu klienci na łączeniu usług oszczędzają niecałe 9 złotych miesięcznie. W standardowych ofertach pakiet Universe+ kosztuje 59 złotych, natomiast w Orange pakiet internetowy Orange Free 8 GB kosztuje 48,97 złotego. Dodatkowym atutem tej oferty jest brak opłaty za aktywację internetu, która przy zakupie przez strony Orange wynosi 61 złotych. Jednak musimy zapłacić minimum 49 złotych za dekoder, który w pakiecie Universe+ bez internetu jest dostępny za darmo.

nc+ oferta 2
nc+ oferta 3

A co tracimy wiążąc się z nc+?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że umowa wiąże nas zarówno na internet mobilny jak i ofertę telewizyjną, aż na 24 miesiące. Obie oferty niepołączone są dostępne osobno na umowy 12 miesięczne. Wiążąc się tą umową praktycznie nie mamy możliwości skorzystania z pełnego pakietu kanałów Canal+. Nie istnieje też możliwość wyboru opcji Multiroom. Co więcej korzystając z oferty jedynie na internet w Orange abonenci zyskują 1 GB miesięcznie więcej.

nc+ oferta 2

I znów przed fuzją było taniej

Oferta ta po raz kolejny pokazuje nie atrakcyjność nc+ w stosunku do poprzednich warunków w n czy Cyfrze+. W platformie n była wcześniej dostępna promocja na pakiet Film HD + Internet Orange Free 8 GB. Umowa zawierana była na 12 miesięcy, a abonament wynosił 89 złotych. W skład pakietu oprócz wszystkich standardowych kanałów abonenci otrzymywali także dostęp do kanałów nPremium na cały okres trwania umowy.

nc+ oferta

A co o nowej ofercie mówi prezes nc+?

Wspólnie z Orange przygotowaliśmy atrakcyjny produkt, który doskonale uzupełnia gamę oferowanych przez nas pakietów. To wyjątkowe połączenie tego, co najlepsze w telewizji z nieograniczonymi możliwościami mobilnego Internetu. Oprócz znaczących oszczędności, wygody regulowania rachunków, „nc+ z internetem” to ciekawa propozycja dla osób, które nie lubią ograniczeń, korzystając z dostępu do sieci w dowolnym miejscu i czasie

Julien Verley

nc+ chyba jeszcze nie oberwała

Po tej wypowiedzi można dojść do wniosku, że sytuacja w nc+ jest znakomita, szefostwo platformy zapomniało już o kryzysie i zabiera się za kolejną falę „łupania” klientów. Te 216 złotych oszczędności w skali dwóch lat to stosunkowo niewiele względem mało atrakcyjnych warunków umowy i pozostałych ofert na rynku. Wygląda na to, że słowa z przeprosinami były zbyteczne, a bufonada trwa w najlepsze. Platforma nc+ zamiast reperować swój wizerunek po raz kolejny pokazuje, że traktuje potencjalnych klientów jak naiwniaków. Ktoś tu chyba czegoś nie zrozumiał. I to z całą pewnością nie są klienci.