REKLAMA

Powiadomienia w Androidzie rodem z Facebook chat heads? Proszę bardzo

06.05.2013 13.02
Powiadomienia w Androidzie rodem z Facebook chat heads? Proszę bardzo
REKLAMA

Facebook Home zbiera wiele negatywnych opinii, ale Zuckerbergowi jedna rzecz się udała. Mam na myśli oczywiście wyskakujące “chat heads” wbudowane do nowego komunikatora. Twórcy romu Paranoid Android postanowili rozwinąć ten pomysł.

REKLAMA

Android otwiera przed użytkownikami praktycznie nieograniczone możliwości personalizacyjne. Możemy instalować launchery, które w znaczący sposób zmieniają style ekranów głównych, siatki aplikacji i dostępnych widżetów. Do moich faworytów należy Buzz Launcher, który pomimo wersji beta sprawuje się całkiem dobrze dając przy tym dostęp do szerokiego wachlarza porządnie wykonanych motywów graficznych.

Poza launcherami androidziarze mogą się skusić na wgranie modyfikowanego oprogramowania. System Android doczekał się wielu znanych i rozwiniętych modyfikacji. Do najpopularniejszych zalicza się MIUI oraz Cyanogen Mod. Ten pierwszy upodabnia system do iOSa znanego z urządzeń Apple. Jednak to porównanie nie do końca jest trafne i na pewno nie powinno się upraszczać tego tematu do podsumowania, że MIUI wygląda i działa jak iOS.

Twórcy romu Paranoid Android postanowili zaimplementować w swoim oprogramowaniu kolejną nową funkcję. Programiści nie ukrywają, że inspiracją do stworzenia funkcji Halo były facebookowe “chat heads”, które dodano w ostatniej aktualizacji aplikacji Messenger.

Jednak w inspiracji tej nie ma nic złego. Deweloperzy Paranoid Android nie skopiowali rozwiązania Marka Zuckerberga, ale wykorzystali pomysł do stworzenia zupełnie nowego systemu powiadomień w Androidzie.

hello halo

Dzięki funkcji Halo możemy w okrągłym widżecie wyświetlać komunikaty i notyfikacje z programów mailowych, wiadomości sms, komunikatorów itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w system Halo informował nas o nowych powiadomieniach z gier i innych aplikacji.

Program ten pozwala na otwarcie okienka z aplikacją na bieżącym ekranie. Podobnie jak w przypadku facebookowych “chat heads” system Halo pływa nad aplikacjami wyświetlanymi na ekranie. Aby otworzyć okno z powiadomieniami nie musimy opuszczać otwartej lokacji czy gry. Wystarczy kliknąć na ikonę, odebrać wiadomość, wykonać niezbędne działania i można szybko powrócić do poprzednio wykonywanej czynności.

Nie ukrywam, że takie rozwiązanie wydaje się być bardzo interesujące. Z chęcią przetestuję je, gdy twórcy udostępnią w sieci jakąś stabilniejszą wersję.

REKLAMA

Jestem ciekaw, czy inni twórcy oprogramowania na Androida, pójdą za ciosem i zaczną implementować do swoich aplikacji i gier podobne rozwiązania. Z jednej strony, może być to wygodne, ale na pewno nie chciałbym zobaczyć takiego powiadomienia z jakiejś darmowej gry, która postanowiła mi nagle przypomnieć o swoim istnieniu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA