Gry  / News

Gran Turismo 6 zapowiedziane!

Przy okazji świętowania 15 rocznicy ukazania się pierwszej części, kultowej już dzisiaj gry Gran Turismo, człowiek-instytucja stojący za projektem, Kazunori Yamauchi, zapowiedział, że jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi nowa część „the real driving simulator”.

Gran Turismo 6 ma trafić do sprzedaży pod koniec tego roku i wbrew temu czego można by się spodziewać, premiera będzie miała miejsce na konsoli PlayStation 3. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy nowa odsłona symulatora wyścigów samochodowych ukaże się również na najnowszej zapowiedzianej przez Sony konsoli PlayStation 4.

Jeżeli tak się nie stanie, to Sony może mieć spory ból głowy polegający na tym, że wciąż ciesząca się dużym zainteresowaniem gra ukaże się na starej odsłonie konsoli, a nie będzie mobilizowała do wydania zapewne niemałych pieniędzy na PlayStation 4. Oczywiście dla wielu osób kolejna część tej serii może się okazać wtórna i mogą powiedzieć – „cóż tam można nowego stworzyć”. W tego typu podejściu jest trochę prawdy.

Gran Turismo 6 ma zaproponować graczom między innymi nowy silnik gry mający prezentować pokłady mocy obliczeniowej, jakie można wykrzesać z PlayStation 3. O ile faktycznie zmiana będzie zauważalna, to nie jest to dobra wiadomość dla Sony, które w tym czasie będzie promowało PlayStation 4.

Gracze powinni odczuć również różnicę w zachowaniu samochodów na trasie wyścigów, gdyż zapowiedziano również nowy silnik fizyki odpowiadający za zachowanie aut podczas wyścigu. Kolejna część gry ma zaproponować 1200 modeli samochodów począwszy od zabytkowych modeli po najnowsze modele samochodów wyścigowych. Tak jak w poprzednich częściach Gran Turismo, tak i w tej odsłonie wiele godzin będzie można spędzić na konfigurowaniu ustawień auta, na kupowaniu nowych części do niego i doskonaleniu swoich umiejętności mistrza kierownicy.

W Gran Turismo 6 znaleźć mamy aż 33 lokalizacje, na których opartych jest aż 71 tras wyścigowych, z czego 19 ma być zupełnie nowych. Zarówno trasy, jak i samochody będą sukcesywnie dodawane po premierze gry za pośrednictwem DLC. Odświeżeniu ma ulec także interfejs użytkownika, a gra ma stawiać w znacznie większym stopniu na społecznościowe aspekty rozrywki. W związku z tym gracze będą mogli między innymi tworzyć swoje własne społeczności, jak i wirtualne rozgrywki. Gra ma również korzystać z faktu, iż gracze posiadają zarówno smartfony, komputery stacjonarne oraz tablety.

W jaki sposób zostanie to rozwiązane? Tego dowiemy się zapewne podczas targów E3 oraz Gamescom, kiedy ma zostać ujawnionych więcej szczegółów na temat Gran Turismo 6. Gracze natomiast będą mogli już w lipcu zweryfikować pracę wykonaną przez zespoł Yamauchiego, gdyż to wtedy ma się ukazać demo najnowszego symulatora wyścigów samochodowych od Polyphony Digital.

W przeciągu 15 lat, od kiedy możemy się cieszyć serią gier Gran Turismo, sprzedano aż 70 milionów kopii tej gry, z czego 10 milionów przypada na Gran Turismo 5. Każda kolejna odsłona tej gry budzi wiele emocji, ale już chyba nie tak wiele jak przed laty. Może to gry stały się bardziej wtórne, a może my powoli z nich wyrośliśmy, może i jedno i drugie. Nie zmienia to faktu, że Gran Turismo to żywa legenda gier wideo na PlayStation.

Oby kolejna jej odsłona była godna hasła, jakie przyświeca całej tej serii gier – „ the real driving simulator”.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst