REKLAMA

Będzie BBM na iPhone’a i Androida. Ale teraz to już nikogo nie obchodzi

Plotki o pojawieniu się komunikatora BlackBerry Messenger na konkurencyjnych platformach krążyły już od jakiegoś czasu. Teraz zaczynają się potwierdzać. Tylko teraz już nikt na to nie czeka.

14.05.2013 15.58
Będzie BBM na iPhone’a i Androida. Ale teraz to już nikogo nie obchodzi
REKLAMA
REKLAMA

Jedną z zalet terminali BlackBerry, a tak na dobrą sprawę to jedyną, była możliwość dokupienia usług typu BIS. Pozwalają one na uzyskanie dostępu do sieci w ramach zryczałtowanej opłaty. Dzięki temu smartfon może łączyć się z internetem, uzyskiwać dostęp do poczty i komunikatora. To były bardzo fajne funkcje. Ale pięć lat temu, gdy internet mobilny był drogi i o taryfach no limits mogliśmy marzyć.

Teraz praktycznie każdy operator ma nielimitowany dostęp do sieci, więc wysłanie wiadomości za pomocą Gadu-Gadu, Gtalka, Facebooka, Skype’a, Vibera, WhatsAppa i masy innych aplikacji nie stanowi problemu.

Pojawia się więc pytanie dlaczego dopiero teraz BlackBerry planuje udostępnić swój komunikator, który jest w pełni darmowy dla użytkowników terminali dawnego RIM? Owo udostępnienie ma się wiązać z wypuszczeniem dedykowanych aplikacji na urządzenia z systemem iOS oraz Android.

BlackBerry 10

Z jednej strony to bardzo miły gest ze strony BlackBerry, ale patrząc racjonalnie to jest on całkowicie pozbawiony sensu. Nie wierzę, żeby aplikacja ta się przyjęła. Użytkownicy iPhone’ów i Androidów nie będą pobierać specjalnego komunikatora  z którego korzysta zaledwie garstka użytkowników.

BlackBerry chwali się, że BBM posiada ponad 60 milionów aktywnych użytkowników, którzy logują się do usługi przynajmniej raz w miesiącu. Zaś 51 milionów osób używa BBM każdego dnia. To ładne dane, ale nie w skali świata. BBM nie może się równać z komunikatorami takimi jak FB Messenger, Gtalk, Skype (280 mln) czy nawet Viber (200 mln).

BlackBerry, zignoruj BBM na iOS i Androida. Pieniądze dla programistów przeznacz na marketing. Nie potrzebujemy komunikatora, którego nikt nie używa, do którego w dodatku loginy wyglądają tak: “12LoL69WTF3”.

Zrobiliście BBM - musicie z tym żyć. My go nie chcemy.

Aktualizacja

Jak donoszą czytelnicy "proste" PINy (loginy) BlackBerry zostały, zastąpione przez maile. Teraz np. Twój Gmail jest loginem do usługi. Logiczne.

REKLAMA

Nadal jednak nie wiem, dlaczego znając czyjegoś Gmaila miałbym użyć BBM, żeby wysłać wiadomość do tej osoby :) ;)

źródło: blogs.blackberry.com

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA