REKLAMA

Amazon dodaje kolejny element do swojej układanki - tym razem na iPhone'a

Amazon to nie tylko sklep, księgarnia i Kindle – to także usługi w chmurze. Właśnie w AppStore pojawiła się aplikacja Amazon Cloud Drive Photos dla iPhone’a. To nie tylko ciekawe rozwiązanie dla iOS, to przede wszystkim kolejny element układanki.

11.05.2013 09.51
Amazon dodaje kolejny element do swojej układanki – tym razem na iPhone’a
REKLAMA

Amazon Cloud Drive Photos dla iPhone’a to aplikacja podobna do tej którą można znaleźć już w Google Play dla Androida. Prosta, przejrzysta, nawiązująca swoim interfejsem do innych rozwiązań Amazona jak chociażby aplikacji Kindle dla iOS. Zadaniem aplikacji jest wygodne przerzucenie naszych zdjęć do internetowej chmury Amazona. Podobne rozwiązanie posiada chociażby Dropbox, a sam system iOS oferuje strumienie zdjęć.

REKLAMA
Amazon iPhone 1

To by było właściwie na tyle. Nie ma tutaj mowy o jakiejś rewolucji czy innowacji. Mamy po prostu możliwość automatycznego lub ręcznego wgrywania zdjęć do chmury Amazona i ewentualnie przeglądanie zdjęć, które wcześniej tam przesłaliśmy. Aplikacja działa stabilnie i jedyny problem jaki występuje jest ściśle związany z zasadami iOS. Wrzucanie zdjęć do chmury nie jest możliwe w tle, aplikacja musi być otwarta. Na plus za to są powiadomienia informujące o tym. Natomiast dla osób które wolą nie integrować w proces przesyłu zdjęć Strumień Zdjęć będzie wygodniejszy, niestety ogranicza się on ściśle do ekosystemu Apple’a.

W przypadku Amazon Cloud Drive Photos mamy do czynienia z innym ekosystemem, który tak właściwie dopiero nabiera swoich kształtów. Amazon na plecach iOS i Androida powoli hoduje swój własny wirtualny świat.

Amazon nazywany jest zakupowym Apple’m. Szef firmy Jeff Bezos to charyzmatyczna postać, która zamienia w złoto swoje kolejne pomysły. Od jakiegoś czasu dużo mówi się, że po e-czytnikach, tabletach przyjdzie czas na set-top-boxy i smartfony. Amazon już dziś ma podłoże pod te produkty.

Takim podłożem jest właśnie ten ekosystem, już dziś Amazon przyzwyczaja swoich klientów do własnych rozwiązań. Wszędzie znajdziemy aplikację Kindle, także Cloud Drive rozpościera swoje skrzydła, a uzupełnieniem tego w Stanach i w krajach z pełną funkcjonalnością Amazona są aplikacje do odtwarzania muzyki i usług wideo.

REKLAMA

Według mnie Amazon ma w tej chwili największe szansę na stworzenie kompletnego ekosystemu z szeregiem własnych urządzeń i odpowiednimi aplikacjami. Przede wszystkim jednak kompleksowość tego podejścia polega na tym, że Amazon nie zamyka się na własne rozwiązania, ale dąży do jak największej ekspansji. Dlatego kolejne aplikacje pojawiają się na Windowsie i OS X oraz systemach mobilnych iOS, Android i Windows Phone.

Patrząc przez pryzmat zarówno obecnego stanu rzeczy jak i przyszłości Amazona to Cloud Drive Photos dla iPhone’a jest tylko częścią składową. Ważne że prostą, dobrą i spełniającą swoje dwa naczelne zadania. Zabezpiecza nasze zdjęcia w chmurze i angażuje w ekosystem Amazona.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA