REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

ZTE tworzy tworzy telefon dla geeków na Atomie – ZTE Geek

Chiński producent elektroniki użytkowej podczas Intel Developer Forum zaprezentował smartfon ZTE Geek, którego sercem jest dwurdzeniowy procesor Intel Atom taktowany zegarem 2 GHz. Jak się można było spodziewać telefon skierowany do geeków musi zostać wyposażony w 5-calowy ekran.

13.04.2013
17:49
ZTE tworzy tworzy telefon dla geeków na Atomie – ZTE Geek
REKLAMA
REKLAMA

Smartfonów wyposażonych w procesory Intela jest dostępnych na rynku jak na lekarstwo, tym większym zainteresowaniem cieszą sie informacje na temat najnowszego urządzenia. Najnowszy smartfon chińskiego producenta został wyposażony w procesor Intel Atom Z2580 wyprodukowany w technologii 32 nm. Taktowanie zegara dwurdzeniowego procesora reprezentującego nową platformę „Clover Trail+” wynosi 2 GHz. Warto mieć na uwadze, że jest on wyposażony w technologię HyperThreading, a co za tym idzie każdy rdzeń procesora jest dzielony na dwa wątki.

Procesor Intel Atom do dyspozycji otrzymał 1 GB pamięci RAM, a za grafikę odpowiedzialny w ZTE Geek jest układ PowerVR SGX 544 MP2. Pamięć wewnętrzna to 8 GB. Smartfon chińskiego producenta doskonale wpisuje się w tegoroczny trend obowiązujący w branży mobilnej. Co za tym idzie, użytkownik smartfona będzie korzystał z 5-calowego ekranu o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. ZTE Geek został dodatkowo wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości matrycy 8 megapikseli oraz kamerę do wideorozmów.

zte-geek-intel-atom-android-jelly-bean-smartfon
REKLAMA

Obawy w przypadku działającego w oparciu o Androida w wersji Jelly Bean smartfona może budzić akumulator charakteryzujący się pojemnością tylko 2300 mAh. Jednak przy okazji tej premiery producent zapewnia, że nowy procesor Intel Atom jest znacznie wydajniejszy niż poprzednia generacja procesorów, dodatkowo charakteryzuje się on jeszcze większą energooszczędnością.

Obecnie nie wiadomo czy i jeśli tak, to kiedy smartfon trafi na europejskie rynki. Również cena ZTE Geek nadal jest zagadką. Nie ulega jednak wątpliwości, że w tej chwili ekspansja smartfonów z procesorami Intel Atom nie jest widowiskowa i nie przebiega chyba również w takim tempie, w jakim wiele osób się spodziewało. Niemniej jednak warto zainteresować się m.in. smartfonem ZTE Grand X , którego testował na łamach Spider’s Web Mateusz. Nie jest to smartfon idealny, jednak jego atrakcyjna cena może zachęcać do zakupu. Oby podobnie było i w przypadku ZTE Geek.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA