REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zapraszamy na relację live z konferencji Facebooka! [liveblog i wideo]

Właśnie dowiadujemy się, cóż takiego znajduje się intrygującą nazwą "New Home on Android". Bądźcie z nami, ponieważ na zdajemy relację z nowości i komentujemy je na liveblogu!

04.04.2013
17:45
Zapraszamy na relację live z konferencji Facebooka! [liveblog i wideo]
REKLAMA
REKLAMA

Od kilku dni napięcie w sieci sięga zenitu - czy Facebook w końcu zdecyduje się na wypuszczenie telefonu dedykowanego serwisowi społecznościowemu? Wszelkie przecieki i spekulacje pozwalają domniemywać, że tak będzie.

Tajemniczy facebookofon ma zostać stworzony przez HTC i ma być prosty, nawiązując stylistyką oraz przyciskiem głównym na dole do iPhone'a. Jednak co chyba bardziej istotne, Android wykorzystany w smartfonie ma być całkowicie przemodelowanym systemem, czerpiącym dane z Facebooka. I to ma sens w kontekście wielu przeszłych wypowiedzi Marka Zuckerberga.

Już w 2010 roku, w odpowiedzi na pierwsze spekulacje o facebookofonie, Zuckerberg powiedział, że Facebook nie jest firmą produkującą hardware, a jego celem nie jest sprzedaż niczego fizycznego, tylko sprawienie, by wszystko mogło być społecznościowe. Po tej wypowiedzi plotki nieco zelżały, jednak w 2011 roku HTC wprowadziło do sprzedaży dwa tańsze smartfony, w tym ChaChę, które posiadały dedykowane Facebookowi przyciski, społecznościowe widżety i integrację z Facebookiem. Jednak wciąż były to smartfony z Androidem oraz autorską nakładką HTC.

Gdzieś po drodze zdarzyły się także nieoficjalne facebookofony wyprodukowane przez INQ, z których jeden w ogóle nie trafił do sprzedaży, a drugi zniknął tak szybko, jak się pojawił. Odpowiadały one jednak na pytanie, czy Facebook może być podstawą do stworzenia dedykowanego launchera i nawet ROM-u dla smartfona.

W 2011 roku Zuck znów mówił, że tworzenie własnego smartfona nie ma dla Facebooka sensu, a niedawno powiedział wprost - nie, Facebook nie buduje facebookofona. Z tym, że twierdzenia te nie będą mijały się z prawdą, jeśli spekulacje na temat "Home on Android" i o facebookofonie okażą się prawdą. To nie Facebook stworzy smartfona, a HTC.

Facebook dostarczy oprogramowanie pełne Facebooka. Na przykład ROM z launcherem, który na liście aplikacji daje możliwość napisania posta czy zaczekinowania się.

facebook

A na lockscreenie wyświetli wszystkie społecznościowe powiadomienia, ze wskazaniem na Facebooka.

lockscreen facebook
REKLAMA

Czy to będzie "to"? Czy zobaczymy telefon pełen Facebooka, launchera w Google Play, może nową aplikację? A może wszystko na raz?

Bądźcie z nami o 19, przekonamy się! Oprócz wspólnego oglądania konferencji zapewnimy także komentarze blogerów (w osobach Przemka, Mateusza, Dawida oraz mojej) i podsumowania!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA