REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

T-Mobile wylicza Play'owi, Play wszystkim. A może by tak powalczyć na oferty?

Najpierw Play zaczął wyliczać, ile tracą klienci na utrzymaniu w cennikach konkurencyjnych operatorów wysokich stawek do Play mimo zrównania stawek MTR. Potem odpowiedziało T-Mobile, a dziś opublikowało infografikę o tym, ile Play "zarobił" na niesymetrycznych stawkach. A tak naprawdę wszyscy mają sporo za uszami i ta wyliczanka zaczyna robić się niesmaczna.

30.04.2013
21:02
T-Mobile wylicza Play’owi, Play wszystkim. A może by tak powalczyć na oferty?
REKLAMA

Play stworzył stronę DoWszystkichRowno.pl, na których zasymulowany licznik pokazuje, ile operatorzy zarabiają na utrzymaniu stawek za minutę do Play na poziomie ponad 70 groszy. "W wyniku zawyżania cen do Play w samym tylko marcu 2013 roku klienci trzech największych sieci stracili prawie 60 mln złotych!", głosi strona. Informuje też o postępowaniu antymonopolowym, które w tej sprawie wszczął UOKiK przeciw T-Mobile, Plusowi i Orange.

REKLAMA
strata

Małgorzata Rybak-Dowżyk, rzecznik T-Mobile, odpowiedziała na zarzuty Play'a i zapytała, gdzie podziało się 5 miliardów złotych, które Play zarobił na preferencyjnych stawkach MTR, bo przecież nie w opłatach za rezerwację częstotliwości, które Play przecież też otrzymał taniej. Teraz  T-Mobile przygotowało infografikę przybliżającą to, o co chodzi pani rzecznik:

tmobile

Z jednej strony mamy więc Play'a, który zarzuca "Wielkiej Trójcy" utrzymywanie zbyt wysokich stawek do swoich sieci, z drugiej T-Mobile i zarzuty, że Play nie inwestuje odpowiednio w rozbudowę własnej infrastruktury, na co przecież miały iść dochody z niesymetrycznego MTR-u. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, też zresztą choćby na Facebooku linkuje do tekstów z zarzutami T-Mobile.

Koniec końców jednak statystyczny Kowalski nie wie nawet, co to MTR. Wie za to, że do Play'a zawsze jakoś tak drożej było, a teraz czasem dotrze do niego szczątkowa informacja a to o tym, że przez Plusa, Orance czy T-Mobile stracił w marcu 60 mln złotych, a to że statystycznie każdy Polak na Play wyłożył 123 złote, ale o co chodzi?

REKLAMA

Może zamiast tak publicznie przepychać się na wyliczanki, operatorzy skupią się kontynuowaniu walki na oferty? Bo nju mobile i odpowiedź Red Bull Mobile pokazały, że można. Niech operatorzy publicznie walczą na zasięg i jakość sieci, na ceny, na tanie smartfony. Bo na razie, to pieniądze zarobione na nas wydajecie na zlecanie tworzenia wyliczanek i infografik.

tmobileinfografika
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA