REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

LG sprzedaje coraz więcej smartfonów, czyżby to był już stały trend?

Koreański koncern LG złapał na dobre wiatr w żagle na rynku urządzeń mobilnych, o czym już pisałem w styczniu. Takie wnioski wypływają bezpośrednio z opublikowanych wyników finansowych firmy, jakie osiągnęła w pierwszym kwartale tego roku. Wzrost sprzedaży liczby smartfonów o 110% w porównaniu rok do roku robi bardzo dobre wrażenie.

25.04.2013
16:43
LG-optimus-g-pro-samsung-galaxy-note
REKLAMA
REKLAMA

W I kwartale 2013 roku koreańska firma LG sprzedała 10,3 miliona sztuk smartfonów. Jest to najlepszy wynik jaki kiedykolwiek osiągnęła ta firma w tym segmencie swojej działalności. Warto zaznaczyć, że w IV kwartale 2012 roku sprzedaż smartfonów wyniosła 8,6 miliona sztuk. Pomiędzy III a IV kwartałem wzrost wyniósł 1,6 mln sztuk, pomiędzy IV kwartałem 201, a I kwartałem 2013 wynosi aż 1,7 mln sztuk! Wzrost liczby sprzedanych urządzeń kwartał do kwartału to aż 20%, takich wyników można pozazdrościć. Jak widać smartfony tej firmy cieszą się coraz większą popularnością i wydaje się, że i w kolejnych kwartałach można się spodziewać kolejnych wzrostów.

Przy okazji prezentacji nowych smartfonów podczas MWC 2013 LG ogłosiło ambitne plany dotyczące tego roku. Po czterech kwartałach na liczniku koreańskiej firmy powinna widnieć co najmniej 40 mln sztuk sprzedanych smartfonów. Wyniki I kwartału br. są dobrym prognostykiem świadczącym, że faktycznie to może się udać. Tym bardziej, że dobrze sprzedawać się mogą nowe modele urządzeń oraz odświeżona wersja Nexusa 4 z 32 GB pamięci wewnętrznej oraz LTE, o którym mówi się coraz więcej, im bliżej jesteśmy Google I/O. O ile LG nie zawali sprawy słabą dostępnością urządzenia, to można zacząć poważnie myśleć o złamaniu liczby 40 milionów smartfonów na koniec roku. Dobry stosunek ceny do jakości i możliwości urządzeń to bez wątpienia atuty firmy.

Atuty te znajdują odzwierciedlenie również w wynikach finansowych. Przychody części mobilnej koncernu wzrostu kwartał do kwartału o 28,5% do 2,96 miliarda dolarów amerykańskich. Natomiast zysk operacyjny LG Mobile Communications wzrósł prawie czterokrotnie w ujęciu rok do roku i wyniósł na koniec I kwartału 2013 roku 122,69 miliona dolarów amerykańskich. Jak widać na rynku mobilnym można sobie bardzo dobrze radzić nie mając w ofercie tabletów, które stały się w ostatnim czasie tak modne.

REKLAMA

Jaka przyszłość maluje się przed biznesem mobilnym LG? Na pewno dobra. Widać dobitnie, że współpraca z Google przy stworzeniu Nexusa 4 okazała się potężnym zastrzykiem dla firmy i widocznie wpływa na wyniki firmy. Czym firma zaskoczy nas w tym roku? Pewne informacje pojawiły się przed kilkoma chwilami. Otóż koreańska firma planuje wprowadzić pod koniec roku smartfon z giętkim ekranem wykonanym w technologii OLED. Urządzenie to raczej nie wpłynie na wyniki firmy w tym roku, jednak może mieć wpływ na wyniki sprzedaży w roku 2014 .

Bez wątpienia LG złapało wiatr w żagle na rynku mobilnym i chyba nikt nie wie jak daleko koreańska firma jest w stanie popłynąć na podbój kolejnych rynków, a wtedy może i zagrozi pozycji, jaką posiada Samsung. Jedno jest pewne, w przyszłości za sprawą LG będziemy świadkami ciekawych wydarzeń.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA