REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Netflix i Hulu debiutują w Telewizji Osobistej od Netii

UWAGA: Poniższy tekst to primaaprilisowy żart!

01.04.2013
8:57
Netflix i Hulu debiutują w Telewizji Osobistej od Netii
REKLAMA

Często narzekamy na brak porządnego serwisu VOD w Polsce, jednak w te święta Netia zaskoczyła wszystkich posiadaczy Telewizji Osobistej i udostępniła dwie popularne amerykańskie usługi Hulu oraz Netfilx.

REKLAMA

Do tej pory aby korzystać z Netflixa i Hulu należało korzystać z zmiany VPN za pomocą przeróżnych wtyczek i aplikacji, w dodatku oszukiwaliśmy w końcu usługi te dostępne są oficjalnie jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Teraz Netia porozumiała się z Hulu i Netflixem.

NETIA_PLAYER-08

W ramach negocjowanej przez ostatnie 36 miesięcy umowy Netflix i Hulu zgodziły się udostępnić swoje API tak, by polscy programiści mogli przenieść aplikacje ze Smart TV na Netia Playera. Dziś wieczorem użytkownicy Telewizji Osobistej powinni w swoich urządzeniach znaleźć dwie nowe aplikacje z dostępem do sławnego serwisu.

Netflix i Hulu za złotówki

Z okazji świąt i tej niezwykłej premiery treści z Hulu i Netflixa przez pierwsze 3 miesiące będą za darmo, później użytkownicy będą mogli zdecydować się na abonament. Dostęp do każdej z usług będzie kosztował 30 złotych, jeśli zdecydujemy się na pakiet to za oba serwisy zapłacimy łącznie 50 złotych. Jeszcze mniej płacić będą posiadacze pakiety prestiżowego z szybkim Internetem i telefonem, ale tutaj rzecznik prasowy Netii nie chciał zdradzić konkretnej ceny.

netflix-wallstreet

Tak wysokie ceny za te pakiety związane są z ryzykiem kursowym. Netia rozlicza się z Hulu i Netflixem w dolarach amerykańskich, dlatego zdecydowano się na duże kwoty. Kolejną wadą usługi jest brak polskich napisów lub lektora. Na polski rynek zdecydowano się przenieść usługę w formie 1:1 bez dodawania języka. Usługi są jednak opcjonalne i wydaje się, że i tak znajdą się chętni zapłacić te kilkadziesiąt złotych w miesiącu by móc cieszyć się pokaźną biblioteką najlepszych filmów i seriali z ameryki.

Wreszcie wygodny dostęp do bogatej oferty vod

Jak informuje nas komunikat prasowy, a zainteresowani VOD czytelnicy zapewne wiedzą, serwis Hulu to największa usługa wideo na życzenie w stanach zjednoczonych oferująca dostęp do nowości telewizyjnych. W ramach usługi Hulu plus widzowie mogą oglądać w swoich set-top-boxach takie seriale jak New Girl, Modern Family, Community, The Vampire Diaries, Breaking Bad i wiele innych zaraz po premierze. To także dostęp do najnowszych odcinków popularnych show takich jak Saturday Night Live czy Larry King Now oraz kolejnych sezonów American Next Top Model.

netflix vod

Natomiast Netflix oferuje bogatą bibliotekę najnowszych jak i najlepszych filmów z Hollywood, to także świetne archiwum seriali oraz nowe własne produkcje, jak cieszący się wielką popularnością House of Cards.

Jak widać Netia nie zwalnia i wciąż rozwija swoją usługę Telewizji Osobistej. Netfilx i Hulu przez kolejne dwa lata będą w Polsce dostępne na wyłączność jedynie dla posiadaczy Netia Playerów. W rozmowie ze Spider’s Web przedstawiciele Netii powiedzieli, że trwają pracę nad polonizacją serwisu, jednak nie należy spodziewać się jej w tym pół roczu.

REKLAMA

Dostęp do dwóch popularnych amerykańskich serwisów, w sposób wygodny i z poziomu telewizora, bardzo cieszy. Domyślam się, że wiele osób będzie narzekać na brak polskiej wersji językowej. Nie ma jednak co wybrzydzać, użytkownicy Telewizji Osobistej właśnie dostali świetne aplikacje Smart TV prosto z Hollywood.

UWAGA: Powyższy tekst to primaaprilisowy żart! Możliwość komentowania została wyłączona 2 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA