RTV  / Artykuł

AKTUALIZACJA: nc+ stawia na sport, koniec z automatyczną migracją. Nowa oferta już jest!

104 interakcji
dołącz do dyskusji

W sieci, a także w papierowym wydaniu dzisiejszej Rzeczpospolitej znajduje się pełen wywiad z prezesem nc+. Julien Verley zdradza w nim szczegóły nowego pakietu Ekstraklasa.

Dla zainteresowanych ofertą sportową najważniejsze jest to, że powstanie pakiet Ekstraklasa obejmujący 100% meczów T-mobile Ekstraklasy oraz 20 podstawowych kanałów telewizyjnych. Każdy kto zostanie w nc+ ma dostać ten pakiet w cenie obecnego abonamentu.

nc+ kończy z automatyczną migracją

Platforma nc+ rezygnuje z automatycznego przenoszenia dotychczasowych klientów platformy n i Cyfry+. Na podjęcie decyzji abonenci będą mieli czas do wygaśnięcia swoich umów. Pozostaje pytanie co z tymi co już otrzymali listy. Wiadomo, że osoby które dostały wymówienie otrzymają specjalną ofertę utrzymaniową, choć oczywiście ze względu na usunięcie kanałów nadal mogą składać wymówienia. Według naszych informacji wszyscy dotychczasowi abonenci nPremium bez żadnych dodatkowych opłat w ramach swojej starej umowy dostaną dostęp do całego pakietu Canal+ do końca trwania starej umowy, podobnie w przypadku pakietów Cyfry+.

konferencja nc 2

Na forum nc+ pojawiła się bardzo ciekawa instrukcja obsługi klienta, nie możemy jednak potwierdzić jej autentyczności

1. KONTAKT ABONENTA ZMIGROWANEGO DO NC+ / KTÓRY ZAMÓWIŁ NOWĄ UMOWĘ W NC+
Jeżeli skontaktuje się z Tobą Abonent, który skorzystał z oferty nc+ tylko z powodu chęci uniknięcia automatycznej migracji lub podpisał nową umowę: informuj, że przygotowaliśmy dla niego, jako jednego z pierwszych Abonentów nc+ specjalny prezent. Będzie on nadawany automatycznie lub na życzenie (np. przy pakiecie Platinum). Za dodatkowe oferty Abonent nie poniesie żadnych opłat.

2. WSTRZYMANIE AUTOMATYCZNEJ MIGRACJI
Proces automatycznej migracji został wstrzymany.
Każdy Abonent, który posiadał 04 kwietnia 2013 nPremium otrzyma dostęp do pełnej oferty (6 kanałów) Canal+ w ramach dotychczasowych opłat. Dostęp będzie do końca okresu umowy lub do momentu wyłączenia assetu nPremium w Siebel. Abonenci, którzy zostali już zmigrowani do Canal+ Silver i Canal+ Gold będą mieć dostęp do pełnej oferty (6 kanałów) Canal+ w ramach dotychczasowych opłat zgodnie z posiadaną ofertą migracyjną.
Opłaty za pełną ofertę Canal+ będą naliczana tak jakby Abonent miał nPremium. Jeżeli np. kończy się okres promocyjny za 9,90 zł to opłata zmienia się na 35 zł.

3. WSTRZYMUJEMY CAŁKOWICIE SPRZEDAŻ PAKIETU ALL INCLUSIVE
Zaproponuj oferty wynikającej z upsell.

4. ZASADY UPSELL POZOSTAJĄ BEZ ZMIAN - NIE PROPONUJEMY UPSELLU DLA UMÓW NIEZMIGROWANYCH.

5. AKTYWNIE SPRZEDAJEMY OFERTY MIGRACYJNE DLA KLIENTÓW, KTÓRZY NIE MIELI NPREMIUM 04.04.2103 I DLA TYCH, KTÓRYM KOŃCZY SIĘ OKRES PROMOCYJNY NA OPCJE DODATKOWE LUB OKRES PROMOCYJNY NA PROMOCJĘ GŁÓWNĄ.

6. PAMIĘTAJ O POWSTRZYMANIU REZYGNACJI
Zawsze sprawdź czy Abonent ma złożoną rezygnację na koncie. Jeżeli tak poinformuj go o zmianach i zachęć do pozostania z NC+. Każdy taki przypadek to dodatkowe 10 PLN do twojej premii.

7. POWRÓT DO OFERT Z PRZED MIGRACJI
Jeżeli Abonent będzie chciał wrócić do oferty sprzed migracji jest taka możliwość. W pierwszej kolejności zachęć go do pozostania w obecnej ofercie i poinformuj, że dostanie dodatkowy element oferty. Jeżeli nie będzie zainteresowany wpisz dane do Abonenta do formatki.

TV Borussia wygrywa nc+

Prezes nc+ pytany był o konkurencje ze strony Cyfrowego Polsatu, nie miał wątpliwości, że ona istnieje. Słoneczna platforma w ostatnich dniach jest bardzo aktywna w swoich działaniach promocyjnych. Julien Verley przekonuje, że zaleta nc+ jest mocna oferta na kanałach własnych i pozostałych kanałach premium.

konferencja nc

Mecz Borussia Dortmund-Malaga na platformie nc+ oglądało pół miliona widzów, Canal+ Sport po raz pierwszy miał wyższe udziały w widowni całej platformy niż TVN, Polsat, TVP 1 i 2. To właśnie sport i film są głównym motorem napędowym platformy.

Średnia vs cena maksymalna – matematyka według nc+

Nie uważa pan, że nowa oferta jest droga nie tylko jak na polskie realia, ale także w porównaniu z analogicznymi ofertami innych europejskich operatorów?
Po planowanych zmianach średnia cena pakietu będzie oscylowała wokół 70 zł. To ok. 20 euro. We Francji średnia cena takiego pakietu wynosi ok. 50 euro, podobnie jak w Hiszpanii, a w Wielkiej Brytanii jest jeszcze drożej.

Ta odpowiedź sugeruje, że będzie taniej, jednak jednocześnie prezes nc+ popisuje się tutaj dalej swoją arogancją. Porównując średnią cenę pakietów w nc+ do ceny najwyższych pakietów w innych krajach. Bez trudu odnajdziemy ofertę CanalSat za 15 euro, czy Canal+ w Hiszpanii, także zakup podstawowej oferty Sky to niecałe 22 funty. Szefostwo nc+ nie robi więc żadnej łaski, obniżając ceny. Szczególnie, że różnica w zarobkach między Polską, a wymienionymi krajami jest znacząca.

Klasyka dobrego PRu

Wywiad z prezesem nc+ wnosi kilka cennych informacji, poza zapowiedzią nowej oferty, dowiemy się także, że nc+ posiada już 150 tysięcy abonentów i jest prowadzony dialog z UOKiK. Sam wywiad jest jednak bez emocjonalny, nie wyczerpujący tematu. To dobrze oszlifowany kawał roboty zarządu nc+ i działu public relations. Taka klasyczna „gadka” która ma wypromować ulepszoną ofertę.

ulotka 3 platiniumi all inclusive

Jak słusznie zauważyli komentatorzy naszego wczorajszego artykułu. Prezes nc+ przepraszając, dalej przenosi winę na użytkowników. To użytkownicy nie zrozumieli oferty i nagłych zmian. Zabrakło twardego stwierdzenia „przepraszam, daliśmy ciała”.

wkrótce poznamy szczegóły nowej oferty

Najprawdopodobniej w ciągu kilku następnych godzin powinniśmy poznać szczegóły odświeżonej oferty nc+ obejmującej także zmiany w automatycznej migracji, oraz dotyczącej także tych osób które już teraz zdecydowały się podpisać umowę z nc+. Cieszyć się powinni fani sportu, nie oczekujmy jednak rewolucji.

Na stronach nc+ pojawił się również list skierowany do abonentów

listt do abonentow nc plus

Aktualizacja

Jest już nowa oferta nc+. Generalnie odświeżone pakiety wyglądają tak, że zlikwidowano All Inclusive, dodano nc+ go do pakietu Silver oraz kanały własne do pakietu podstawowego. W cenie nowego najwyższego pakietu za 119zł znajdują się teraz wszystkie dostępne kanały oraz wszystkie programy VOD. W najniższym pakiecie klienci dostaną kanały Ale Kino+ HD, MiniMini+ HD (i inne z tej rodziny) oraz na okres 12 miesięcy + nSport w prezencie. Dla każdego pakietu można teraz dokupić dodatkowe opcje.

nowa oferta nc plus
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst