REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Najbardziej polski dodatek do Civilization V pokazany na YouTubie

Jeszcze tego lata powinien zadebiutować dodatek do gry Civilization V o podtytule Brave New World. Dla polskiego gracza wydaje się on szczególnie wart uwagi ze względu na to, że do grona wielkich cywilizacji po raz pierwszy w historii serii dołączy też Polska. 

15.04.2013
12:18
Najbardziej polski dodatek do Civilization V pokazany na YouTubie
REKLAMA
REKLAMA

Istnieje kilka dobrych powodów, żeby sprawić sobie w końcu Civilizaion V i stosowne do niej rozszerzenia. Nawet najnowszy dodatek, który zostanie wydany pod tytułem "Nowy wspaniały świat" ma kilka atutów w zanadrzu.

Gra zostanie rozszerzona o aspekty związane z dyplomacją, mówi się nieco o powołaniu czegoś na kształt wirtualnego prawie ONZ-u, gdzie będziemy wysyłali swojego reprezentanta, a ten będzie z kolei lobbował w naszej sprawie. Swego rodzaju gratką ma być także rola artystów i sztuki dla społecznego funkcjonowania wirtualnego świata. Brzmi banalne, ale gra zakłada wariant rozprzestrzeniania własnej kultury, a nawet kulturalnego zwycięstwa nad innymi cywilizacjami.

Produkcja przewiduje też rozszerzenie rozgrywki o nowe, lecz istniejące już wcześniej elementy, m.in. poprzez rozbudowanie bazy cudów świata. Czekać ma na nas kilka zupełnie nowych scenariuszy z akcją osadzoną w Afryce lub w czasach Wojny Secesyjnej.

Najważniejsze z naszego punktu widzenia jest jednak dziewięć nowych cywilizacji, które dodaje gra. To bardzo miłe ze strony pana Sida Meiera i Firaxis Games, że swój nowy dodatek zdecydowali się promować korzystając z Polski. Nie trzeba popadać w romantyczne uniesienia czy przesadny patriotyzm, by szybko odkryć, że Polska jest tym razem zdecydowanie najbardziej lansowana przez samych twórców.

A zachodnia prasa twierdzi nawet, że nie tylko jesteśmy traktowani jako kultura atrakcyjna marketingowo, ale też będziemy jedną z mocniejszych cywilizacji w grze. Trudno się dziwić, narodowym przywódcą będzie nie kto inny jak Kazimierz Wielki, jeden z prawdziwych królów z prawdziwego zdarzenia, który utrzymał się na tronie przez niemal 40 lat, a o latach jego rządów mówią nawet przysłowia.

W gronie jednostek popisowych, jakże by inaczej, husaria. Wprawdzie w swoim skrzydlatym wizerunku, który coraz chętniej dementują historycy, ale nawet jeśli nie jest to prawda, to przynajmniej ładnie wymyślone. Specjalnym narodowym talentem będzie z kolei... Solidarność. Poniżej można obejrzeć ciepłe jeszcze video z gry, w którym oglądamy polską cywilizację w akcji.

REKLAMA

Jako naród i kultura długo czekaliśmy na swoje pięć minut w grze Sida Meiera, ale nawiązka przeszła chyba najśmielsze oczekiwania. Byłoby fajnie zostać w tym uniwersum Civilization już definitywnie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA