REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

mBank nie działa, a akurat chciałem zrobić przelew… (AKTUALIZACJA)

Co to się dzieje w polskiej Sieci od kilku dni? Największy serwis e-commerce i jeden z najważniejszych podmiotów w ogóle w polskim internecie, Allegro, praktycznie każdego dnia znika na kilka godzin. Problemy mają też duże instytucje finansowe tj. ING, a dziś także mBank, którego online'owy serwis transakcyjny nie działa od rana. Spróbowaliśmy się dowiedzieć u źródła co się dzieje.

05.04.2013
9:21
mBank nie działa, a akurat chciałem zrobić przelew… (AKTUALIZACJA)
REKLAMA

Sytuacja nie jest za ciekawa, bo problemy mają serwisy, które generują obrót pieniądza. I to nie mały obrót, bo przecież Allegro to największy serwis aukcyjny w Polsce, gdzie w każdej minucie dokonywanych jest kilka tysięcy transakcji, a mBank wraz z innymi podmiotami z Grupy BRE, jest trzecim największym bankiem w Polsce. Sam mBank - bank stricte internetowy - ma 3 miliony klientów.

REKLAMA
mBank nie działa

Wiadomo, że za kłopotami Allegro stoi notoryczny atak DDoS, z którym polski serwis nie może sobie do końca poradzić (wkrótce więcej o tym w obszernym materiale na Spider's Web). Tymczasem w przypadku mBanku na razie nie wiadomo o co chodzi. Na nasze pytanie, czy to również atak DDoS, rzecznik mBanku, Krzysztof Olszewski, odpowiada:

Nie potwierdzam ataku DDoS. W tym momencie trwa analiza powodów utrudnień.

Dopytuję więc o to, co klienci mBanku - chociażby tacy jak ja sam - mają zrobić, jeśli akurat w dniu dzisiejszym muszą dokonać określonych operacji finansowych. Olszewski odpowiada:

Klienci mogą realizować bieżące operacje za pośrednictwem operatorów mLinii pod numerem 801 300 800 lub miltilinii pod numerem 801 300 000. Opłaty za wykonywane czynności będą automatycznie zwracane.

A co z kartami? Czy płatności za pośrednictwem plastiku są realizowane? - dopytuję niecierpliwie.

Autoryzacje transakcji realizowanych kartami płatniczymi mBanku i MultiBanku odbywają się bez utrudnień. Zapewniam też, że pieniądze klientów mBanku i MultiBanku są bezwzględnie bezpieczne - informuje Krzysztof Olszewski.

Mimo wszystko nie do końca czuję się przekonany. W końcu od instytucji finansowej, szczególnie takiej, która działa tylko i wyłącznie w środowisku internetowym, można wymagać pełnej niezawodności. Zawsze i wszędzie.

No nic, mój przelew będzie musiał poczekać.

REKLAMA

AKTUALIZACJA, 12:35

O godzinie 12:30 dostaliśmy informację z mBanku, że serwis powrócił do normalnego działania.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA