REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Masz Nexusa 4? Musisz to wypróbować, bo naprawi, co LG i Google zaniedbali

Od razu zaznaczam, że nie jestem ekspertką od ekranów, a lubię te, które są "wyraźne, ostre, z dobrą jasnością, kontrastem i żywymi kolorami". W związku z tym gdy kolega podesłał mi link do xda z wytłumaczeniem i radami odnośnie problemu z ekranem w Nexusie 4, chętnie skorzystałam i... Dopiero teraz widzę, jak LG i Google polecieli sobie z nami, użytkownikami, w kulki!

10.04.2013
11:44
Masz Nexusa 4? Musisz to wypróbować, bo naprawi, co LG i Google zaniedbali
REKLAMA

Jako wcześniejszego użytkownika SuperAMOLED-a od Samsunga ekran Nexusa 4 rozczarował mnie przede wszystkim kolorami. "Sprane", mało nasycone i często nienaturalne odbierały trochę przyjemności z patrzenia na ekran, zdjęcia czy wideo. Nexus 4 nadrabiał za to białą bielą (choć czarny jest szarawy) i ostrością. Nie widać tu żadnych subpixeli, to nie PenTile. Po kilku miesiącach z Nexusem 4 jednak przyzwyczaiłam się i gdy przyszło mi wrócić do SuperAMOLED-a okazało się, że czarna czerń w SA jest mniej warta, niż biała biel w IPS (przynajmniej dla mnie, skoro częściej wyświetlam białe treści, niż czarne). SuperAMOLED wydawał się lekko pożółkły i rozmazany, chociaż... Kolorami i jasnością kładł nexusowe IPS na łopatki.

REKLAMA

To właśnie dwie główne wady Nexusa 4 - jasność i kolory. Wczoraj nowy Google Play wydał mi się okropny i klęłam pod nosem "jak można było użyć limonkowego zielonego?!". Dziś, po zainstalowaniu inaczej skalibrowanych kolorów widzę, że zielony w Play wcale nie jest limonkowy i nie wygląda to tak tragicznie. Widzę też, jak nagle zdjęcia nabrały całkowicie innego wymiaru, jasność wcale nie jest taka słaba, a w ogóle z telefonu korzysta się lepiej...

REKLAMA

Jeśli macie Nexusa 4, śmiało próbujcie zestawów nieco łopatologicznie wykonanych ustawień stworzonych przez niezawodnych członków społeczności xda-developers. Polecam z ciekawości wypróbować ustawienia zaznaczone jako czerwone - sprawiają, że ekran zaczyna przypominać nieco SuperAMOLED-a, ma ogromną jasność i nasycenie kolorów. Jednak osobiście przerzuciłam się na ustawienia zaznaczone na zielono, bo są bardziej naturalne, a jednocześnie poprawiają ustawienia gamma i są dobrą próbą wyważenia poszczególnych wartości.

Nieco przykre jest to, że domorośli pasjonaci z xda potrafią naprawić to, co LG i Google zaniedbali. Nawet nie trochę, a bardzo przykre.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA