REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowa wersja Google Play już oficjalnie!

Zrzuty ekranowe prezentujące nowy wygląd sklepu Google Play dla smartfonów i tabletów z Androidem krążyły po sieci już od jakiegoś czasu. Przewidywałem, że zostanie on zaprezentowany na nadchodzącej konferencji Google I/O. Okazało się, że ekipa stojąca za rozwojem Androida zrobiła niespodziankę. Nowy sklep dostępny jest już teraz i niedługo zawita automatycznie na Wasze urządzenia.

09.04.2013
17:08
Nowa wersja Google Play już oficjalnie!
REKLAMA

Informacja o nowej wersji sklepu pojawiła się dosłownie chwilę temu na blogu Google poświęconemu systemowi Android. Google zachwala nowy sklep, opisując go słowami “prosty i czysty” oraz obiecuje, że pomoże on znaleźć jeszcze szybciej materiały zapewniające rozrywkę. Czy tak faktycznie będzie? To ocenię jak już poużywam sklepu kilka dni. Na tę chwilę możecie zobaczyć, jak wygląda nowa wersja na poniższych zrzutach ekranu.

REKLAMA
nowy-google-play-store-telefon
nowy-google-play-store-tablet
nowy-google-play-store-tablet-poziomo

Na zrzutach ekranu widać pełną wersję sklepu, która na samej górze pokazuje kategorie. Jeszcze nie wiadomo, jak wyglądać będzie sklep z samymi aplikacjami. Prawdopodobnie zbliżony do tego, który prezentuje ostatni zrzut z samymi książkami. Nowy design jeszcze bardziej w stylu Holo skupia się, co nie jest zaskoczeniem, na jeszcze większych obrazkach. W założeniu mają one nieco wychodzić poza obszar ekranu, co ma zachęcić użytkownik do przeglądania kolejnych ekranów. Materiały o podobnej tematyce mają być zgrupowane.

Przewijanie strony ma pokazywać kolejne treści i rekomendacje. Uproszczony został także proces samego zakupu (pewnie po to, byśmy kupowali jeszcze więcej nam tak naprawdę niepotrzebnych rzeczy ;)) Nowy sklep dostępny będzie dla wszystkich urządzeń wyposażonych w system Android 2.2 i wyżej. Dobrze, że aktualizacja nie ogranicza się wyłącznie do urządzeń z Androidem 4.x w górę.

Szkoda, że u nas w Polsce nowości te nie są tak znaczące. Nadal nie mamy dostępu do innych materiałów, niźli aplikacje. Za granicą, np. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach, za pomocą sklepu Google Play można kupić także materiały wideo (filmy i seriale), książki oraz muzykę. Chociaż aplikacje do odtwarzania tych treści są przetłumaczone na język polski i zaszyte w naszych smartfonach, to samych materiałów kupić się nie da ze względu na ograniczenia geograficzne.

Sam nowego sklepu u siebie jeszcze nie widziałem na swoim telefonie. Google zapowiada, że tak jak zwykle aktualizacja powinna się pojawić automatycznie na urządzeniach użytkowników w przeciągu kilku tygodni.

Ale jak tylko znajdę gdzieś plik instalacyjny .apk to umieszczę link do jego pobrania na końcu tego wpisu.

Aktualizacja

Czytelnicy podsyłają w komentarzach linki do pliku instalacyjnego nowego Google Play. Ja pobrałem i zainstalowałem plik .apk z tego adresu (5,9 MB).

REKLAMA

Dziękujemy za to, że podzieliliście się z nami działającymi linkami.

Mateusz Nowak

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA