REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Manta bije kolejne rekordy dzięki cyfryzacji

W poniedziałek dostęp do analogowej telewizji naziemnej straciło kolejne 5 milionów osób. Do 23 lipca sygnał analogowy zostanie wyłączony na terenie całego kraju. To przełom technologiczny, ale także okres żniw sprzedaży dla producentów sprzętu RTV. Świadczą o tym między innymi wyniki firmy Manta Multimedia.

25.04.2013
10:46
Manta bije kolejne rekordy dzięki cyfryzacji
REKLAMA

Manta Multimedia, choć nadal produkuje produkty drugiej, a może nawet trzeciej kategorii, jest niezwykle ważnym graczem na naszym rynku. Choć to w większości chińskie produkty z doprawionym polskim logo to od lat cieszą się one powodzeniem na tyle dużym, że spółka wkrótce spółka debiutować będzie na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

REKLAMA

W minionym kwartale Manta sprzedała 30 tysięcy telewizorów, z czego 1/3 stanowiły ekrany o przekątnej 24 cale. To jednak „pikuś” w porównaniu do rekordowej sprzedaży dekoderów do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T). Manta sprzedała milion dekoderów w samym tylko 2013 roku.

Trzeba powiedzieć, że liczby te są rewelacyjne. W styczniu informowaliśmy, że w całym roku ubiegłym sprzedano w Polsce 1,5 miliona dekoderów do odbioru telewizji satelitarnej, kablowej czy naziemnej. Sama Manta była liderem, ale posiadała jedynie 21,9% udziałów w rynku. Milion dekoderów w przeciągu kwartału jest więc olbrzymim sukcesem.

Na sukces na rynku dekoderów DVB-T Manta nie pracuje raczej ceną, ponieważ większość dekoderów dostępnych na rynku jest do nabycia za około 100 złotych. Manta wygrywa dostępnością, bowiem dekodery te można znaleźć praktycznie w każdym markecie, także dyskontach, a nawet na poczcie. Co więcej, dzięki współpracy z Pocztą Polską w akwizycję dekoderów zostali włączeni listonosze.

REKLAMA

Trwający rok będzie upływał pod szyldem prawdziwego boomu na dekodery i telewizory. Osoby ze starszymi modelami telewizorów korzystające do tej pory z analogowej telewizji naziemnej w zależności od finansów decydować się będą na kupno dekodera, lub wymianę telewizora na nowszy model. Na łut szczęścia liczyć też będą operatorzy telewizji satelitarnych i kablowych. Na wyłączeniu sygnału analogowym mogą zyskać nowych abonentów, ale też stracić tych dla których oferta DVB-T będzie wystarczająca.

A sama Manta nie próżnuje, w tym roku w jej ofercie pojawią się jeszcze nowe telewizory, tablety oraz telefony komórkowe. Chętnych na te produkty nie brakuje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA