Tech  / News

Manta bije kolejne rekordy dzięki cyfryzacji

W poniedziałek dostęp do analogowej telewizji naziemnej straciło kolejne 5 milionów osób. Do 23 lipca sygnał analogowy zostanie wyłączony na terenie całego kraju. To przełom technologiczny, ale także okres żniw sprzedaży dla producentów sprzętu RTV. Świadczą o tym między innymi wyniki firmy Manta Multimedia.

Manta Multimedia, choć nadal produkuje produkty drugiej, a może nawet trzeciej kategorii, jest niezwykle ważnym graczem na naszym rynku. Choć to w większości chińskie produkty z doprawionym polskim logo to od lat cieszą się one powodzeniem na tyle dużym, że spółka wkrótce spółka debiutować będzie na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W minionym kwartale Manta sprzedała 30 tysięcy telewizorów, z czego 1/3 stanowiły ekrany o przekątnej 24 cale. To jednak „pikuś” w porównaniu do rekordowej sprzedaży dekoderów do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T). Manta sprzedała milion dekoderów w samym tylko 2013 roku.

Sprzedaz-tv-w-polsce

Trzeba powiedzieć, że liczby te są rewelacyjne. W styczniu informowaliśmy, że w całym roku ubiegłym sprzedano w Polsce 1,5 miliona dekoderów do odbioru telewizji satelitarnej, kablowej czy naziemnej. Sama Manta była liderem, ale posiadała jedynie 21,9% udziałów w rynku. Milion dekoderów w przeciągu kwartału jest więc olbrzymim sukcesem.

Na sukces na rynku dekoderów DVB-T Manta nie pracuje raczej ceną, ponieważ większość dekoderów dostępnych na rynku jest do nabycia za około 100 złotych. Manta wygrywa dostępnością, bowiem dekodery te można znaleźć praktycznie w każdym markecie, także dyskontach, a nawet na poczcie. Co więcej, dzięki współpracy z Pocztą Polską w akwizycję dekoderów zostali włączeni listonosze.

Trwający rok będzie upływał pod szyldem prawdziwego boomu na dekodery i telewizory. Osoby ze starszymi modelami telewizorów korzystające do tej pory z analogowej telewizji naziemnej w zależności od finansów decydować się będą na kupno dekodera, lub wymianę telewizora na nowszy model. Na łut szczęścia liczyć też będą operatorzy telewizji satelitarnych i kablowych. Na wyłączeniu sygnału analogowym mogą zyskać nowych abonentów, ale też stracić tych dla których oferta DVB-T będzie wystarczająca.

A sama Manta nie próżnuje, w tym roku w jej ofercie pojawią się jeszcze nowe telewizory, tablety oraz telefony komórkowe. Chętnych na te produkty nie brakuje.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst