REKLAMA

"Napiszcie, że BlackBerry Z10 można już kupić, ale nie powiemy wam jaka będzie cena"

Nowy smartfon BlackBerry Z10 został zaprezentowany końcem stycznia. Po ponad siedmiu tygodniach produkt trafia do Polski. Jednak jego cena jest tajna. BlackBerry, serio?

27.03.2013 19.32
„Napiszcie, że BlackBerry Z10 można już kupić, ale nie powiemy wam jaka będzie cena”
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj miała miejsce polska premiera nowego smartfona Kanadyjczyków. Długo wyczekiwany model BlackBerry Z10 został pokazany na specjalnej konferencji dla prasy i innych gości. Pokazano wszystkie funkcje, opowiedziano o specyfikacji technicznej i innych rzeczach, które znane są od ponad siedmiu tygodni. Smaczkiem było ogłoszenie sprzedaży urządzenia u wszystkich operatorów. Niestety nie podano ceny detalicznej.

Po konferencji rozesłano informacje prasowe, w których również nie wspomniano, ani słowem o cenie nowego smartfona.

Jako, że z nowinkami technologicznymi z racji wykonywanego zajęcia jestem raczej na bieżąco, to rzadko kiedy z informacji prasowych jestem w stanie wyczytać coś naprawdę ciekawego. Jednak chcę wiedzieć jedno. Ile to cudo kosztuje? Wszystkie inne informacje znam niemal na pamięć od siedmiu tygodni.

Zatem piszę zapytanie o to ile ów smartfon kosztuje. Jaka jest jego sugerowana cena detaliczna? To przecież ważna informacja dla wszystkich zainteresowanych jakimkolwiek nowym urządzeniem elektronicznym.

W odpowiedzi dostałem niestety tylko jedno zdanie wyjaśnienia:

Postanowiłem pociągnąć temat. Zapytałem o powody. Lecz od ponad dziewięciu godzin nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Nienawidzę takich praktyk. Czy tylko Apple i Amazon potrafią przy okazji premier swoich iPhone’ów, iPadów czy czytników Kindle podać datę wprowadzenia na rynek i sugerowaną cenę detaliczną?

Jak mamy planować zakup urządzenia, gdy w dniu konferencji poświęconej wprowadzeniu na polski rynek nowego smartfonu jego cena rynkowa pozostaje tajną i ściśle strzeżoną tajemnicą?

Jak mam sprawdzić, czy operator nie chce ze mnie zedrzeć skóry przy ofercie z nowym Blackberry Z10?

Oczywiście są porównywarki takie jak Ceneo, Nokaut czy Skąpiec. To jednak nic nie daje. Ceny wahają się tam od 2370 zł do nawet 3060 zł.

ceneo blackberry 10

Skąd mam wiedzieć czy sprzedawca, który chce trzy tysiące za nowe BlackBerry nie próbuje zarobić na mnie kilku grubych stów? Skąd mam wiedzieć, czy oferta za 2370 zł nie jest podejrzanie niska?

Wchodzę na BBSklep.pl - to sprawdzony sprzedawca telefonów BlackBerry. Cena za nową Z10 to 2799zł. Bardzo drogo. No, ale może tak ma być. Na próbę wchodzę na Komputronik.pl. Nie raz tam kupowałem i mimo, że zwykle ceny były w porządku, to kilka razy trafiłem na lepsze ceny u konkurencji. Aktualna cena nowego BlackBerry wynosi 2448,9 zł. Różnica między tymi dwoma sprawdzonymi sprzedawcami to 350 zł.

REKLAMA

To sporo pieniędzy. Połowa wartości siedmiocalowego Galaxy Tab 2. Nie wydam ich ot tak. Poza tym nadal nie wiem, czy oferta Komutronika jest dobra. Możliwe, że powinienem wybrać coś z tych najtańszych ofert z porównywarki.

Drodzy producenci sprzętu i agencje PR-u - proszę podawajcie ceny urządzeń, które chcecie sprzedawać. A jeżeli uważacie, że cena jest za duża i boicie się takiej reakcji klientów jak po ogłoszeniu nowej oferty nc+ to po prostu ją obniżcie, zamiast utajniać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA