Bezstronnie Polecamy: Weekendowe szaleństwo

Lokowanie produktu

Weekend to czas, na który wszyscy czekają z upragnieniem przez pozostałe dni tygodnia. Warto ten czas dobrze wykorzystać, by przeżyć coś niezapomnianego, zregenerować siły przed kolejnym tygodniem pracy lub nauki. Możliwości wyboru i zaplanowania weekendu jest wiele. Pomóc w tym mogą aplikacje mobilne dla smartfonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone.

25.03.2013 15.58
Bezstronnie Polecamy: Weekendowe szaleństwo

Weekendowe wyjazdy mogą być zaplanowane w każdym calu lub mieć w sobie nutkę szaleństwa. To właśnie tym drugim scenariuszem wydarzeń się zajmiemy w niniejszym wpisie z cyklu Bezstronnie Polecamy. Gdy już zaplanowaliśmy podróż do jednego z polskich miast przy użyciu aplikacji Bilkom i dotrzemy na miejsce, dobrze byłoby znaleźć jakiś nocleg.

Wartą polecenia i zainstalowania w tym celu aplikacją jest TripAdvisor. Aplikacja pozwala wyszukiwać informacje na temat hoteli, restauracji i innych atrakcji, a co najważniejsze mamy również dostęp do recenzji, jakie umieścili inni użytkownicy TripAdvisor będący w danym hotelu czy barze. Możemy również skorzystać z funkcji „W pobliżu”, która wskaże nam najbardziej atrakcyjne miejsca w okolicy, w jakiej się znajdujemy lub w okolicy adresu, jaki wprowadzimy do aplikacji. Dzięki TripAdvisor bez trudu znajdziemy nocleg spełniający nasze potrzeby.

Gdy jesteśmy już w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu, warto wiedzieć co ciekawego dzieje się w okolicy. Niezastąpioną w tym przypadku będzie aplikacja o nazwie Coigdzie.pl, z której dowiemy się o najciekawszych seansach kinowych, przedstawieniach teatralnych czy koncertach, jakie będą miały miejsce. Odwiecznym wyzwaniem, gdy zmierzamy na koncert czy imprezę jest dotarcie na miejsce. Aplikacja pozwala sprawdzić na mapie, gdzie dane wydarzenie ma miejsce tak, byśmy nie błądzili uliczkami w poszukiwaniu tej jednej właściwej. Coigdzie.pl umożliwia również kontakt e-mailowy lub telefoniczny z organizatorem wydarzenia, dzięki czemu w łatwy sposób będziemy mogli np. zarezerwować bilety na koncert.

Ostatnią przydatną aplikacją, nie tylko podczas takiego weekendowego wypadu, jest EchoEcho. Zapewne taki wyjazd będzie też dobrą okazją do spotkania się ze znajomymi z dawnych lat. Jak się jednak odnaleźć w gąszczu miejskiej dżungli, zwłaszcza jeśli nie widzieliśmy się przez dłuższy czas? Pomocna może być właśnie aplikacja EchoEcho, za pomocą której można zlokalizować na mapie znajomych z naszej listy. Za pomocą aplikacji można również umówić się na spotkanie czy wysłać do drugiej osoby wiadomość. Korzystając z EchoEcho bez problemu znajdziemy naszych znajomych. Nie pozostaje teraz nic innego jak wcielić w życie weekendowy plan, a wszystkie te chwile uwiecznić smartfonem Lumia.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu