1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Bezstronnie Polecamy: Aplikacje dla fanów fotografii cz. II

Lokowanie produktu

W poprzednim wpisie z cyklu Bezstronnie Polecamy, Karol i Włodek przybliżali wszystkim fanom fotografii aplikację Lomogram. Dzisiaj pora na drugą dawkę aplikacji, które na pewno przydadzą się podczas wiosennych spacerów. Biorąc pod uwagę, że wiosna ma zawitać do nas w najbliższych dniach, warto być na ten moment gotowym, by uchwycić go na zdjęciach przy pomocy smartfonów.

14.03.2013
16:39
Bezstronnie Polecamy: Aplikacje dla fanów fotografii cz. II

Pierwszą aplikacją, która przyda się nie tylko początkującym entuzjastom fotografii jest Kreatywne Studio. Jest to kompleksowe narzędzie, przy pomocy którego możemy nadać ostatecznego szlifu zdjęciom wykonanym przy pomocy Lumii. Twórcy aplikacji podążyli zgodnie z trendem i zdjęcia możemy również upiększyć przy użyciu filtrów. Jednakże aplikacja posiada również szereg funkcji pierwszej potrzeby jak kadrowanie, ustawienia kontrastu czy nasycenia kolorów wykonanych zdjęć. Dzięki czemu po wykonaniu zdjęcia możemy skorygować jego niedociągnięcia tak, by cieszyło nie tylko nasze oczy. Fotografie możemy w tym celu udostępnić nie tylko w serwisach społecznościowych jak Facebook czy Twitter, ale także w serwisie Flickr, wśród prac innych pasjonatów fotografii.

W poprzednim wpisie wspominaliśmy już o aplikacji Kinograf, a w najnowszym odcinku Bezstronnie Polecamy Karol i Włodek postanowili zrobić małą niespodziankę i sprawdzić możliwości tej aplikacji w działaniu. Dla przypomnienia - dzięki tej aplikacji można w jednej chwili stworzyć animowane GIF-y. Wystarczy przy pomocy aplikacji wykonać zdjęcie i zaznaczyć wybrać obszar, który będzie animowany. Wszystko to trwa dosłownie chwilę, a w ten sposób uzyskany efekt jest bardzo ciekawy i może być ciekawym urozmaiceniem podczas uwiecznianiu wspomnień przy pomocy Lumii.

Najnowsze smartfony Nokia Lumia zostały wyposażone w funkcje Smart Shoot, dzięki której aparat smarfona wykonuje serię zdjęć podczas jednego naciśnięcia wirtualnego spustu migawki, a my dzięki temu możemy edytować wykonane zdjęcia, na których uwieczniliśmy naszych znajomych, łącząc wcześniej wykonane zdjęcia w jedno. Jest to doskonały sposób na uniknięcie zamkniętych oczu postaci na zdjęciu czy też głupich min. Jednak jeśli chcemy, by zdjęcie nie przypominało wielu innych możemy w dobrać miny naszych modeli tak, by nadać mu nowego charakteru Tylko od użytkownika smartfona Lumia z Windows Phone zależy jak wykorzysta jej potencjał

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze