Bezstronnie Polecamy: Aplikacje dla fanów fotografii

Lokowanie produktu

Smartfony doskonale nadają się do robienia zdjęć, dzięki czemu coraz częściej zastępują one tradycyjne cyfrowe aparaty kompaktowe.  W jaki sposób wykorzystać bardzo duży potencjał fotograficzny smartfonów Nokia Lumia? Odpowiedzi na to pytanie udziela ekipa lekkostronniczy.tv, która postanowiła przetestować aplikacje fotograficzne dla Windows Phone.

12.03.2013 15.11
Bezstronnie Polecamy: Aplikacje dla fanów fotografii

Lomogram to pierwsza aplikacja mobilna dla systemu Windows Phone, której możliwości sprawdził Włodek. W dobie popularności upiększania zdjęć przy pomocy filtrów, Lomogram to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów mobilnej fotografii wykonujących zdjęcia przy pomocy Nokii Lumia. Aplikacja ta oferuje zbiór ponad 40 filtrów, które nadadzą zdjęciom nowy wygląd. Fotografie możemy również ozdobić prawie 50 ramkami. Gdy zdjęcie wykonane przez nas nie jest idealne, to przy pomocy Lomogramu możemy je wykadrować, dostosować jego jasność, kontrast czy nasycenie kolorów. Gdy uznamy, że fotografia jest już naszym małym dziełem sztuki, to nie pozostaje nic więcej, jak tylko podzielić się nim ze znajomymi i rodziną w sieciach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Flickr czy Tumblr.

Gdy jednak podczas spotkania ze znajomymi będziemy chcieli pochwalić się zdjęciami wykonanymi podczas egzotycznej podróży czy koncertu albo imprezy, na której byliśmy tydzień wcześniej, nieocenioną okaże się aplikacja PhotoBeamer. Umożliwia ona wyświetlanie fotografii w prosty sposób na dowolnym ekranie, na którym można wyświetlić stronę aplikacji. Może to być ekran komputera czy telewizor Smart TV. Wszystko co trzeba zrobić to zeskanować smartfonem Nokia Lumia kod QR, który pojawi się na stronie PhotoBeamer.com, a po chwili wszystkie zdjęcia będzie można podziwiać na ekranie telewizora czy komputera. Bardzo prosty to sposób, by opowiadając o wakacyjnej podróży pokazać przyjaciołom miejsca, w których byliśmy.

Aplikacja Kinograf znana również jako Cinemagraph to doskonałe narzędzie dla osób, dla których zwykłe zdjęcie to zbyt mało, by wyrazić swoje emocje. Kinograf pozwala w prosty sposób dodawać ruchome elementy do statycznych zdjęć. W kilku prostych krokach, wybierając obszar, który ma być animowany można sprawić, że uśmiech naszego przyjaciela ożyje, a latawiec będzie przesuwał się na bezkresie nieba. Otrzymane w ten sposób kinografy można przesłać znajomym lub udostępnić jako link do niego w jednej z sieci społecznościowych. To bez wątpienia propozycja dla osób, które chcą odkrywać nowe możliwości, jakie dają smartfony Nokia Lumia.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu