REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Diablo III na PlayStation wygląda dobrze

W sieci pojawił się filmik prezentujący możliwości Diablo III na konsoli PlayStation 3. Miałem wiele obaw co do słuszności tego pomysłu, ale na trailerze wszystko wygląda dobrze.  

23.03.2013
18:28
Diablo III na PlayStation wygląda dobrze
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy Blizzard upierał się jeszcze przed pecetową premierą Diablo III, że gra z czasem trafi też na konsole, wydawało się to bardzo mało prawdopodobną deklaracją. Zwłaszcza, że moment premiery odwleczono dość poważnie w czasie, a i sama idea hack&slasha na padzie? Jak się leczyć, czarować i atakować jednocześnie na konsoli? "Spokojnie, zrobimy tak, że będzie dobrze" - uspokajało legendarne studio.

Silnik graficzny, odczucia estetyczne, płynność - nie te kwestie, a sterowanie właśnie, budziły największe wątpliwości fanów. Poniżej możecie przyjrzeć się trailerowi wersji dla Playstation 3, a więc przede wszystkim także elementom interfejsu dostosowanym do potrzeb konsoli. Wygląda tak, jakby prace zmierzały w naprawdę dobrym kierunku. Za wcześnie na wygłaszanie opinii, ale... to się może udać.

Materiał filmowy wypuszczono na Playstation 3, ale gra ukaże się również na Playstation 4. Choć Blizzard bardzo zbliżył się ostatnimi czasy z Sony, nie ma powodów do niepokoju, jeśli chodzi o ich współpracę z Microsoftem. Zresztą uspokajają sami twórcy Diablo. Prawdopodobnie chodzi o jakieś marketingowe umowy z Sony, ew. sam Microsoft pracując w cieniu nad nową konsolą, wcale nie chce jeszcze tak bardzo paradować w cieniu największych celebrytów świata gier.

REKLAMA

Jeśli Blizzardowi uda się dobrze przenieść Diablo na ekrany konsol, możemy mówić o małym kroczku milowym dla całej historii gier komputerowych. Diablo jest jedną z nielicznych wielkich marek, które dotąd pozostawały bastionem pecetów, a konsolowa rozgrywka wydawała się trudna w realizacji (chociaż taki już Sacred 2 swego czasu pokazał, że wcale nie niemożliwa). Blizzard zraził się nieco do konsol, gdy w 2005 roku próbował stworzyć StarCraft: Ghost, która nie była przecież nawet RTS-em. Prace zawieszono z kilku powodów, dominującym był ponoć "brak grywalności" (ale też za takie "jaja" Blizzarda przecież lubimy).

Być może odkrycie stosownych patentów na rozmaite skuteczne przenoszenie pecetowych rozwiązań na pada, odmieni nam trochę gry nowej generacji, a konsole wzbogaci o nowe gatunki. Diablo III to świetny krok, ale nowy Xbox i Playstation 4 na pewno nie obraziłyby się na jakieś - w końcu - porządne MMORPG. World of WarCraft 2 na wszystkich platformach? Brzmi pięknie. World of WarCraft 2 na wszystkich platformach zjednoczonych jakimś systemem Blizzarda? Brzmi nie tylko pięknie, ale niestety z wielu powodów utopijnie. Ale kto jeszcze kilka lat temu marzył o Diablo III na konsoli?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA