REKLAMA

Czytelnia Tu i Tam teraz także dla urządzeń z iOS

Ebooki na dobre zagościły na naszych smartfonach i tabletach. W zeszłym tygodniu informowałem na łamach Spider’s Web, że usługa Legimi umożliwiająca czytanie elektronicznych książek na ekranie urządzeń mobilnych jest już dostępna dla urządzeń z Androidem. Teraz Orange wraz z Empik Digital mają dobrą wiadomość dla użytkowników urządzeń z iOS-em - Czytelnia Tu i Tam jest już dostępna także dla nich.

25.03.2013 13.17
Czytelnia Tu i Tam teraz także dla urządzeń z iOS
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnim czasie dostępność do dóbr kultury w cyfrowej formie w Polsce znacznie się poprawiła. W ostatnim czasie najwięcej mówi się o usługach pozwalających na słuchanie muzyki np. Spofity, Deezer i WiMP. Serwisy VOD oraz te oferujące ebooki pozostają delikatnie w cieniu serwisów muzycznych. Jednak oferta serwisów oraz usług obecnie umożliwiających korzystanie z ebooków jest bardzo szeroka i dostępna dla coraz większej grupy osób.

Orange wraz z Empik Digital uruchomił serwis Czytelnia Tu i Tam, który jest wypożyczalnią elektronicznych książek do czytania na urządzeniach mobilnych. Obecnie w ofercie znajduje się ponad 12 tysięcy tytułów, po które czytelnik może sięgnąć w dowolnej chwili. Znajdują się w niej również pozycje z domeny publicznej, które nie są wliczane do puli książek, z których korzystaliśmy. W pierwszej kolejności abonentom Orange udostępniono aplikację mobilną dla urządzeń z Androidem. Natomiast od piątku również użytkownicy systemu iOS mogą czytać książki oferowane przez Orange i Empik Digital.

Dostęp do katalogu publikacji znajdujących się w ofercie możemy oczywiście otrzymać poprzez dedykowaną aplikację oraz stronę internetową. To, co warte odnotowania to fakt, że aplikacja Czytelnia Tu i Tam oferuje przydatny zestaw funkcji. Przede wszystkim umożliwia obsługę książek w formacie ePUB znajdujących się w pamięci naszego smartfona czy tabletu. Podczas lektury książki możemy korzystać z zakładek, zaznaczania najistotniejszych dla nas fragmentów, tworzenia notatek w treści książki czy udostępniania fragmentów w sieciach społecznościowych.

Aplikacja pozwala również na dostosowanie czytanego tekstu do naszych wymagań. Czytelnik może zmieniać rozmiar, krój czcionki i ustawiać na własne potrzeby wielkość interlinii. Dla osób lubiących czytać książki wieczorową porą oferuje ona jeszcze możliwość korzystania z trybu nocnego. Tak, jak w przypadku Legimi twórcy aplikacji Czytelnia Tu i Tam zadbali o użytkowników korzystających z urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi wprowadzając między nimi system synchronizacji. W efekcie czytanie książki możemy zacząć na smartfonie z Androidem, dokończyć jej lekturę na iPadzie - książka otworzy się w miejscu, w którym zakończyliśmy wcześniej jej lekturę.

REKLAMA

Czytelnia Tu i Tam oferuje dwa abonamenty. Standardowy za 9,84 zł umożliwia wypożyczenie maksymalnie dwóch książek. Abonament Premium za 19,68 zł pozwala na wypożyczenie nieograniczonej liczby ebooków, przy czym jednocześnie można wypożyczyć maksymalnie 4. Czas trwania obu abonamentów wynosi 30 dni. Opłata jest pobierana w formie specjalnego SMS-a . Istnieje również możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego wynoszącego 7 dni. Trzeba jednak pamiętać, że abonament z jakiego korzystamy będzie przedłużany do momentu, w którym sami nie zrezygnujemy z niego wysyłając w tym celu specjalną wiadomość SMS lub nie zrezygnujemy z usługi poprzez Orange on-line czy BOK. Usunięcie aplikacji ze smartfona czy też konta na orange.pl nie rozwiązuje umowy. Przed skorzystaniem z usługi warto sprawdzić, czy nie mamy zablokowanej usługi korzystania z SMS-ów premium, czyli o podwyższonej kwocie płatności. Ja taką blokadę kiedyś aktywowałem, co skutecznie uniemożliwiło mi korzystanie z książek oferowanych w usłudze.

Oferta jest skierowana do abonentów Orange. Nie da się nie zauważyć, że dla wszystkich operatorów usługi dodane, które powiększają wysokość rachunku, to coraz istotniejsza część biznesu. To może odbywać się także z korzyścią dla użytkowników, którzy na jednej fakturze do opłacenia znajdą zarówno abonament za telefon komórkowy, internet mobilny, telewizję, słuchanie muzyki poprzez serwisy streamingowe czy też za wypożyczanie e-booków. Jedyna wada tego rozwiązania to fakt, że końcowa suma takiego rachunku może czasami wprawić w osłupienie. Nie ma nic za darmo. Jeśli jesteście abonentami Orange, warto sprawdzić, czy oferowany zbiór pozycji książkowych Wam odpowiada. Jeśli nie, to na całe szczęście w obecnych czasach istnieje co najmniej kilka alternatyw. Ten fakt cieszy najbardziej.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA