1. SPIDER'S WEB
 2. Tech
 3. Gry

Zaczynamy cykl o nowej grze z serii Tomb Raider. Na początek co nieco o specjalnej aplikacji na Facebooku

przemekspider: Wspólnie z firmą Cenega organizujemy cykl wpisów na temat najnowszej gry z serii Tomb Raider. W nadchodzących tygodniach na łamach Spider’s Web pojawi się kilka wpisów, które będą zarówno przypominać historię tej legendarnej serii, jak i odkrywać nieco kart związanych z najnowszą produkcją. Autorem tekstów będzie Jakub Kralka.

Zaczynamy cykl o nowej grze Tomb Raider

Jakub Kralka: 5 marca premierę będzie mieć nowy Tomb Raider, który całą historię rozpocznie od początku, a ponieważ prawdziwa królowa jest tylko jedna - spodziewajcie się, że w lutym w mediach będzie o niej głośno. Na dobry początek kampanii - kilka słów o specjalnej aplikacji.

Facebookową aplikację konkursową Tomb Raider: Oko Księżyca warto mieć na uwadze z trzech powodów - po pierwsze wprowadza nas w świat gry, po drugie - sama w sobie jest zrealizowana jako gra, a po trzecie - to także konkurs z całkiem atrakcyjnymi nagrodami.

W asfaltowej dżungli chwila spokoju w zieleni

Przypomnijmy - po latach różnych wydań Tomb Raidera, historii liczącej sobie ponad 15 lat, twórcy zdecydowali się na bardzo odważny krok, który jednak odratował już kilka innych serii chylących się ku upadkowi (w przypadku takiego Prince of Persia, nowa trylogia z 2003 roku, była w zasadzie strzałem w dziesiątkę - a potem znowu zresetowali).

Larę Croft poznamy zupełnie od nowa, choć nie ma powodu do niepokoju, gdyż twórcy nie przesadzili w swojej wizji. Nie będzie to zdolna kucharka, która podkochiwała się w Indianie Jonesie czy księgowa wyciągnięta zza kalkulatora w poszukiwaniu artefaktów. To wciąż ta sama Lara, archeolog, od dziecka przygotowywana do życia w niekończącej się przygodzie. Ale tym razem historia ta zostanie opowiedziana trochę inaczej (może to i lepiej, bo po świetnym The Last Revelation, panna Croft umierała i odradzała się niczym bohaterowie Mody na Sukces).

tomb raider landpage

Aplikacją będzie można się pobawić mniej więcej do końca lutego i to w dwóch różnych trybach rozgrywki. Jej największą wartością dodaną jest fakt, że w pewnym stopniu zapoznaje nas z bohaterami nowego Tomb Raidera, odpowiadając na takie pytania jak to, czym zajmowali się przed rozpoczęciem akcji samej gry. "Oko Księżyca" jest czymś na kształt gry przygodowej, pełnej różnych zagadek logicznych - przy czym twórcy zrobili wszystko, żeby utrzymać je w klimatach bardziej oryginalnych przygód Lary Croft niż choćby łamigłówek znanych z Broken Sword.

Oto ja, za dnia o kolejne dni toczę walki

Gdy noc zapada... Oko Księżyca jest adresowane do graczy pełnoletnich (i przy okazji także fanów kultury Japonii), co jasno sugeruje, że nowy Tomb Raider będzie grą doroślejszą. Warto przyjrzeć mu się przed czasem chociażby ze względu na nagrody dla osób, które podołają promocyjnej aplikacji:

 • laptop XNOTE W110E
 • zaproszenie na ogólnopolską premierę nowego Range Rovera Sport, impreza
zamknięta
 • 1x EIZO FS-2333
 • 1x słuchawki QH-90 black
 • 1x słuchawki QH-90 white
 • 1x słuchawki QH-85 black
 • 1x słuchawki QH-85 white
 • 2x klawiatura MK-50
 • 1x klawiatura MK-80
 • 1x klawiatura MK-85
 • plecaki, torby i saszetki od EASTPAK
 • 15 robotów mrówek od Discovery Science

Aha, już teraz możecie złożyć zamówienie preorder (tutaj) w naprawdę dobrej cenie i być pierwszymi, którzy zmierzą się z legendą!

Wpis ma charakter komercyjny

Lokowanie produktu