Tech  / Artykuł

Pyszne.pl - szybkie i dobre zamawianie jedzenia przez internet

Picture of the author

Przychodzi w życiu człowieka taki moment, że "chińczyk" lub pizza nie są w stanie rozwiązać wszystkich problemów, a nauka gotowania nie wydaje się przesadnie atrakcyjną opcją i właśnie wtedy zaczyna szukać kulinarnych alternatyw. Dobrym krokiem w tym celu jest opcja  serwis pyszne.pl

Od czego zaczyna się przygoda z serwisami pokroju Pyszne.pl? Od desperacji. Wiecie jak trudno znaleźć - nawet w Warszawie - jakiś lokal otwarty po północy, a dostawca w zaprzyjaźnionej nocnej pizzerii często przyjeżdża bardziej pijany od zamawiających i ostatecznie staracie się znaleźć jakąś wieczorną alternatywę?

Pyszne.pl to swego rodzaju baza restauracji zajmujących się szeroko pojętym dowozem, która jest pod wieloma względami wygodniejsza od poszukiwania ich nocami w Google. Z kilku zasadniczych powodów. Po wpisaniu adresu w bazie serwisu od razu wyświetlają nam się wszystkie lokale z okolicy, które obsługują daną dzielnicę, co jest bardzo istotne, bo mniejsze lokale lubią sobie pomarudzić, "że daleko" (co jest znamienne, bo bardziej w centrum musiałbym mieszkać już chyba tylko w Pałacu Kultury).

Co więcej, serwis od razu sortuje poszczególne restauracje, wyżej ustawiając te, które są aktualnie otwarte - to ma swoje zalety w nocy lub w przypadku lokali zamkniętych w niedziele i święta. Jedną z wielu przydatnych opcji jest również możliwość oceniania i komentowania restauracji. Niby standard i banał, choć użytkownicy są dość pobłażliwi, to jednak od razu wiemy, że kebab, który w 40 zamówieniach zdobył łączną notę 3,80, należy omijać z daleka.

O wiele bardziej przydatną z mojego punktu widzenia opcją jest jednak możliwość wyboru opcji płatności - standardowa gotówka przy odbiorze, płatność kartą, przelewem czy przede wszystkim rewelacyjny i najszybszy PayPal. Coraz więcej lokali decyduje się na szczęście na płatność elektroniczną, bo i umówmy się - dowóz jedzenia do domu to przeważnie opcja dla leniuszków, więc nie dostrzegam szczególnego sensu w uprzednim bieganiu do bankomatu.

Testujemy pyszne.pl ze znajomymi od kilku miesięcy i jesteśmy zadowoleni z faktu współpracy warszawskich restauracji z administracją serwisu. Zamówienie złożone taką drogą poczytuje się za przyjęte, jeszcze nie zdarzyło się tak, by dostawca nie przyjechał (przeważnie w uprzednio ustalonym czasie). Tylko jeden wybitnie beznadziejny kebab (można się było domyślić po ocenach) nie był w stanie zrealizować całości zamówienia  i dzwonił z pretensją w głosie, że ponieważ płatność została załatwiona przez internet, należy sobie za wszelką cenę dobrać inne elementy zamówienia. "I nie ma: na nic innego nie mam ochoty!" oraz "Na przyszłość trzeba dzwonić". Z takimi delikwentami pyszne.pl powinno natychmiastowo zrywać współpracę.

Wśród innych wad serwisu z całą pewnością można wyliczyć wciąż skromną bazę restauracji. To jest kilkadziesiąt lokali, na dodatek w każdej kategorii serwis ma swoich zdecydowanych faworytów, brak mi tu jednak paru sieciówek czy mniej popularnych lokali (kapitalna La Torre - jako wielki koneser pizzy, polecam!). Warto przy tym pamiętać, że pyszne.pl rozlicza się z lokalami we własnym zakresie, ceny są dokładnie takie same, jak gdybyśmy składali zamówienie bezpośrednio w restauracji. Brak prowizji jest tym ciekawszy, że każde zamówienie i opinia to dodatkowe punkty, które z czasem możemy wymienić na darmowy posiłek (ale tylko do 13 zł).

Drugą wadą serwisu jest fatalna nawigacja. Niestety, ale poruszanie się po pyszne.pl to momentami mordęga, trudno jest się cofać do wyjściowego punktu poszukiwań, w trakcie zamawiania źle się sprawdza ocenę restauracji i działa to niestety topornie.

Mimo wszystko jednak, rozwiązanie bardzo polecam. Idealne dla studentów, kuchennych ignorantów i nie tylko.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst