Sprzęt  / Lokowanie produktu

Bezstronnie Polecamy: Ulubione teledyski na naszym smartfonie

W poprzednich wpisach niniejszego cyklu Karol i Włodek z lekkostronniczy.tv przedstawiali między innymi najciekawsze aplikacje muzyczne. Na smartfony Nokia Lumia z systemem Windows Phone dostępne są programy pozwalające rozpoznawać utwory muzyczne, ale także takie, które umożliwiają słuchanie muzyki w pełni legalnie. Dzisiaj przyszła pora przedstawić aplikacje, dzięki którym obejrzymy teledyski artystów, ale także poznamy informacje na ich temat oraz najbliższe plany koncertowe.

Pierwszą aplikacją wartą polecenia jest Tube Pro, przy pomocy którego mamy dostęp do zbiorów filmów udostępnionych w serwisie YouTube, w tym również do teledysków zespołów muzycznych lub solowych artystów. Materiały wideo możemy oczywiście oglądać z wykorzystaniem sieci komórkowej 3G oraz poprzez sieć Wi-Fi. Filmy możemy oglądać w różnej jakości streamingu, dzięki czemu bez problemu możemy ją dopasować do przepustowości naszego łącza internetowego. To, co jest niebywałą zaletą tej aplikacji, to możliwość pobierania filmów na nasz smartfon Nokia Lumia, by później móc go obejrzeć w trybie offline, gdy nie mamy dostępu do internetu lub posiadamy niewielki pakiet internetowy, którego nie chcemy przekroczyć.

Drugim serwisem, a co za tym idzie aplikacją, w której znajdziemy materiały wideo takie jak teledyski artystów jest Vimeo. Oczywiście podstawową możliwością tej aplikacji jest oglądanie filmów już dostępnych w serwisie, ale bez problemu możemy w nim umieścić przykładowo film z koncertu, na którym byliśmy, nakręcony przy użyciu naszej Nokii, czy np. relację z pieszej wędrówki po Bieszczadach. Jeśli będziemy chcieli podzielić się naszym nagraniem ze znajomymi, możemy to uczynić poprzez sieci społecznościowe jak Twitter, Facebook lub za pomocą e-maila oraz SMS-a. Jeśli telefon naszego znajomego posiada moduł komunikacji NFC, to przykładając do siebie dwa telefony możemy w szybki sposób przekazać link do filmu, który mu polecamy.

Jeśli już naoglądaliśmy się teledysków, czy też zapisów koncertów obecnych na YouTube oraz Vimeo, warto skorzystać z aplikacji Artist Info, w której znajdziemy informacje o artyście oraz jego dotychczasowych dokonaniach. Aplikacja zawiera nie tylko krótkie biografie muzyków oraz ich dyskografie, ale także galerie zdjęć. Jeśli dany muzyk czy zespół jest w trasie koncertowej, to również o tym dowiemy się z Artis Info. Wtedy już tylko od nas będzie zależało, czy wybierzemy się na jeden z koncertów granych w ramach trasy, by usłyszeć na żywo nasze ulubione utwory.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst