REKLAMA

Samsung Galaxy S II w końcu ma oficjalne żelki, masło i garść innych smaczków

Początek dnia rozpoczął się od bardzo dobrej wiadomości - Samsung wypuścił aktualizację dla najlepiej sprzedającego się smartfonu 2011 roku. Model Galaxy S II otrzymuje tym samym drugą dużą aktualizację oprogramowania i nie będzie to tylko Android 4.1.2 Jelly Bean, ale również pakiet dodatkowych aplikacji i funkcji znanych z modelu Galaxy S III.

23.01.2013 08.46
Samsung Galaxy S II w końcu ma oficjalne żelki, masło i garść innych smaczków
REKLAMA

Już od kilku miesięcy po internecie krążył nieoficjalny wyciek aktualizacji. Początkowo zbierał on bardzo dobre opinie użytkowników. Zachwalano nowe funkcje i szybkość działania. Z czasem jednak pojawiły się głosy świadczące o tym, że wyciek ten nie jest jeszcze finalną wersją oprogramowania. Telefon nie zawsze działał stabilnie a u użytkowników pojawiało się sporo problemów np. ze wzbudzaniem telefonu.

REKLAMA

Samsung początkowo obiecał zaktualizować model Galaxy S II do końca 2012 roku. Jednak wystąpiły pewne opóźnienia, dodatkowo powiększone o czas potrzebny do załatania nowo odkrytej luki w systemie.

Dzisiaj kończy się burzliwa historia aktualizacji popularnej esdwójki do Androida Jelly Bean. Samsung dotrzymał słowa i do niedawna flagowy smartfon otrzymał nie tylko nowy system od Google’a, ale również garść ciekawych dodatków od Koreańczyków.

Po zaktualizowaniu systemu na urządzeniach zagości prawie najnowsza wersja Androida 4.1.2 Jelly Bean. Nie można nie docenić nowego interfejsu graficznego Nature UX, tego samego, które znamy np. z Samsunga Galaxy S III czy też Note II

Nowości wprowadzone w tej aktualizacji:

- Wysoka wydajność i stabilność pracy (dzięki “projektowi masło”)
- Zmiana interfejsu użytkownika
- Nowy TouchWiz Nature UX
- Obsługa chmury S Cloud
- Rozbudowane funkcje kamery
- Nowy ekran blokady z wieloma funkcjami personalizacji
- Funkcja Direct Call
- Funkcja Smart Stay
- Funkcja Smart Stay
- Nowe widżety (znane z Galaxy S III)
- Dwa tryby ekranu głównego
- Nowy pasek powiadomień
- Google Now

Urządzenia można aktualizować przez apliakcję Samsung Kies lub poprzez FOTA. Osobiście jeszcze nie zdecydowałem się na sprawdzenie tej wersji oprogramowania, gdyż używam na co dzień romu CyanogenMod 10.1 i przyzwyczaiłem się już do Androida 4.2. Niemniej jednak garść nowości od Samsunga trochę mnie kusi, aby się przesiąść i przetestować owoc pracy Koreańczyków.

REKLAMA

Proces aktualizacji rozpoczął się od Hiszpanii, ale kolejne kraje mają ją dostać lada moment. Jak już zaktualizujecie swoje esdwójki to pamiętajcie, zeby podzielić się z nami opiniami i wszelkimi uwagami. Komentarze i Blog Forum, jak zawsze pozostawiamy do Waszej dyspozycji.

P.S. Zainteresowanie jest chyba tak duże, że serwery sammobile.com nie podołały :)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA