REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Szalone dni w Orange, SGS2 i SGS3 w ludzkich cenach

Podoba mi się dystans i autoironia Orange, które o swojej nowej promocji mówi "Szalone dni". W istocie trzeba być szalonym, żeby przyłączyć się do firmy, która nie słynie ani z najlepszego internetu, ani z najniższych stawek za połączenia. Choć tym razem argumenty mają dobre.

17.01.2013
15:18
Szalone dni w Orange, SGS2 i SGS3 w ludzkich cenach
REKLAMA
REKLAMA

Nowa promocja w Orange ma skusić amatorów świecidełek, czyli najprościej mówiąc - fajnych telefonów komórkowych, w okazyjnej cenie. Naprawdę ubolewam nad tym, że operatorzy tak rzadko kuszą nas tanimi telefonami właśnie (choć ma to sens), bo jest to dla sporej grupy osób myślących mniej perspektywicznie, znakomity wabik. W ostatnich latach czynnik ten powoli schodzi jednak na dalszy plan, o czym najlepiej świadczy kariera Playa.

Operator Play, wyrastający nam w ostatnich latach na swoistego mesjasza rynku telefonii (choć z WiMPem moim zdaniem głowy nie urwali) słynie z naprawdę niskich stawek i co za tym idzie - dość wysokich cen za same telefony. Mimo wszystko jego abonenci rosną w przerażającym dla konkurencji tempie. Najwyraźniej Polacy nauczyli się już zaopatrywać w telefony we własnym zakresie.

Gdyby jednak ktoś chciał związać się długim kontraktem z jednym z wiodących operatorów, to prawdopodobnie kilka najbliższych dni jest ku temu najlepszą okazją. Szalonie dni w Orange potrwają tylko do 22 stycznia, ale w ramach tej promocji można "wyhaczyć" ciekawe urządzenia na każdą kieszeń.

Promocja adresowana jest do klientów indywidualnych, którzy chcieliby nawiązać współpracę z Orange, jak również dla stałych klientów operatora, przed którymi otworzyła się akurat możliwość przedłużenia umowy.

Przecenione telefony rysują się następująco:

- Samsung Chat 357 w Smart Planie Halo 29,90 zł kosztuje teraz 1 zł zamiast 149 zł;
- cena Samsunga Galaxy S III w Smart Planie Multi 129,90 zł obniżona została do 99 zł, wcześniej było to 1039 zł;
- Samsunga  Galaxy S II w Smart Planie Halo 79,90 zł przeceniono o 848 zł i można go kupić za złotówkę;
- Sony Xperia J w Smart Planie Multi 49,90 zł kosztuje 49 zł zamiast 299 zł;
- Sony Xperię Tipo dostać można za 149 zł w Smart Planie Halo 29,90 zł i za 1 zł w Smart Planie Halo 39,90 zł (stare ceny to odpowiednio 329 zł i 229 zł);
- cenę HTC Desire C w Smart Planie Multi 49,90 zł obniżono z 339 zł do złotówki.

Każdy ten telefon jest w swoim planie taryfowym wart uwagi, choć nie da się ukryć, że HTC Desire C nie jest pierwszej świeżości, Samsung Chat jest raczej gorszym telefonem od reszty stawki, a obie te Xperie... Cóż, powiedzmy, że nie ma tam histerii.

REKLAMA

Na drugim biegunie znajdują się oba Samsungi - tzn. Galaxy S2 i Galaxy S3, które są świetnymi telefonami. Ten drugi jest zresztą być może nawet najlepszym smartfonem na świecie, a w każdym razie gra w ścisłej czołówce. W oparciu o dane porównywarki cenowej Skrzydelko.pl są to obecnie najlepsze promocje na obydwa telefony i to w całkiem sensownych abonamentach.

Mówiąc sensownych, mam oczywiście na myśli ich wysokość, a nie usługi, które w zamian planuje świadczyć operator. Jak już wspomniałem wcześniej, w tej materii Orange nie jest niestety przesadnie konkurencyjną firmą na tle młodzików z Play. No, ale kto jest?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA