REKLAMA

IC Mobile Navigator, czyli opóźnienia pociągów w smartfonie

Często zdarza mi się korzystać z usług PKP. Od miesięcy do wyszukiwania połączeń korzystam z aplikacji Blikom, która sprawdza się lepiej niż jakakolwiek pełna strona internetowa na komputerze. Teraz konkurencyjne rozwiązanie stworzyło InterCity. IC Mobile Navigator zaskakuje szeregiem możliwości.

17.01.2013 11.06
IC Mobile Navigator, czyli opóźnienia pociągów w smartfonie
REKLAMA

Gdy zobaczyłem, że w App Store pojawiła się aplikacja IC Mobile Navigator byłem dość sceptyczny. W końcu Blikom działa bardzo sprawnie i potrafi wyszukać połączenia w prawie całej Europie. Okazuje się, że nowa aplikacja ma całkiem sporo do zaoferowania, choć do ideału jej sporo brakuje.

REKLAMA

Pierwsze co rzuca się w oczy to niezbyt urokliwy interfejs, przypominający trochę wyremontowany Dworzec Centralny w Warszawie. Niby wszystko w nim cacy, ale zwracając uwagę na detale nadal pozostaje tak brzydki jak przed odświeżeniem. Interfejs użytkownika aplikacji jest dość intuicyjny, czytelny ale nieco archaiczny. Bardziej pasujący do biletomatów zlokalizowanych na dworcach niż naszego eleganckiego smartfona.

IC-Navigator-iPhone-1

Jednak w przypadku takich aplikacji nie liczy się tak bardzo wygląd jak możliwości aplikacji. Główną jest oczywiście wyszukiwanie połączeń. Z tym dobrze radził sobie Blikom, który oferuje także podgląd połączeń konkurencyjnych przewoźników. Tutaj zaletą są zaawansowane możliwości, jak chociażby określenie przez jakie stacje ma dany pociąg jechać, czy znajdzie się w nim wagon sypialniany, itp. Poza tym mamy też szereg informacji o promocjach, zasadach podróżowania i innych pomocnych wskazówek, jak chociażby informacje gdzie mamy zgłosić zaginiony bagaż. Możemy także zaplanowaną podróż zapisać sobie w aplikacji. Najciekawiej prezentuje się chyba opcja sprawdzenia opóźnień pociągów. Niestety, a może na szczęście, nie miałem okazji jeszcze sprawdzić jej funkcjonowania w praktyce.

IC-Navigator-iPhone-3
IC-Navigator-iPhone-2

Niewątpliwym atutem aplikacji jest też jej kompleksowe podejście - aplikacja jest przygotowana nie tylko pod Polaków, gdyż do wyboru są także angielskie, niemieckie i rosyjskie wersje językowe. To zdecydowane ułatwienie dla zagranicznych podróżnych. W końcu każdy kto był na stacji kolejowej wie, że nie jest to najbardziej przyjazne miejsce dla obcokrajowców.

IC-Navigator-iPhone-22-2

W aplikacji właściwie brakuje mi tylko jednego - integracji z biletem kolejowym i możliwości szybkiego jego zakupu. System e-biletów w InterCity jest na obecną chwilę całkiem niezły poza skomplikowaną rejestracją i logowaniem. Połączenie tego z IC Mobile Navigator w wersji mobilnej byłoby świetnym rozwiązaniem. Oczywiście problemem jest też brak wsparcia dla konkurencyjnych przewoźników.

REKLAMA

Życzyłbym sobie i wszystkim Czytelnikom, by więcej dużych instytucji, z których korzystają tysiące osób przygotowywały aplikacje przynajmniej tak dobre jak IC Navigator. Aplikacja ta nie uzdrowi koleji ale chociaż w jakimś stopniu ułatwi życie wielu pasażerom.

Aplikacja dostępna jest zarówno na Androida jak i iOS.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA