REKLAMA

GoClever Tab M713G już w naszych rękach! IPS, GPS i 3G za jedyne 630 zł

Wczoraj w moje ręce trafił nowy tablet GoClever M713G. Jest to jedno z nielicznych urządzeń, które można śmiało nazwać tańszym odpowiednikiem Nexusa 7. Jest tak, gdyż to jednostka wyposażona w szybki, dwurdzeniowy procesor, mocną i ładną obudowę, ekran IPS, modem 3G, dzięki któremu można łączyć się z Internetem oraz… wykonywać połączenia telefoniczne. Jak widać, nowa maszynka GoClever jest wyjątkowo funkcjonalna, a przy tym bardzo tania. Jej cena wynosi bowiem 630 zł.

30.01.2013 17.24
GoClever Tab M713G już w naszych rękach! IPS, GPS i 3G za jedyne 630 zł
REKLAMA

Na pełną recenzję produktu jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, gdyż tablet dotarł do mnie dopiero dzisiaj, ale z braku lepszych tematów postanowiłem podzielić się z Wami swoim pierwszym wrażeniem na jego temat.

REKLAMA

Od razu po rozpakowaniu tabletu widać, że jest on bardzo dobrze wykonany. Tył został zrobiony z mocnego plastiku imitującego szczotkowane aluminium, dzięki czemu wygląda bardzo ładnie. Na bokach obudowy znalazły się wszystkie niezbędne gniazda, takie jak microUSB, miniHDMI oraz wyjście słuchawkowe. Oznacza to, że będzie możliwe między innymi podłączenie do niego pada i zewnętrznego ekranu, w celu stosowania go jako konsoli do niektórych gier. Nie zabrakło tu też slotu na karty microSD oraz na karty SIM. Skoro znalazł się tu modem 3G, nie mogło także zabraknąć GPS-a. Dzięki wbudowanym mapom Google taki tablet doskonale sprawdzi się jako nawigacja.

WP_20130130_003

Kolejną od razu rzucającą się w oczy cechą urządzenia jest zastosowanie bardzo dobrego ekranu IPS, który prezentuje ładne, odpowiednio jaskrawe kolory i szerokie kąty widzenia. Ekran jest bardzo czuły na dotyk, dzięki czemu nawigacja to sama przyjemność. Zapewne zmieni się to po zainstalowaniu wielu aplikacji, ale nie jest to jeszcze pewne. Jest to oczywiście pojemnościowa konstrukcja wspierająca wielodotyk, dzięki czemu będzie możliwe wygodne używane gestów. Rozdzielczość ekranu jest mniejsza niż w przypadku Nexusa 7 i wynosi 1024x600, ale jest to wartość w 1000% wystarczająca. Ekran nie jest ziarnisty i spogląda się na niego bardzo miło.

WP_20130130_002

Muszę przyznać, że największe zastrzeżenia miałem co do wydajności zastosowanych podzespołów. W końcu dwurdzeniowy procesor MediaTek MT6575 o częstotliwości taktowania zegara 1 GHz i rdzeń graficzny SGX531 nie należą do najwydajniejszych jednostek. Okazało się jednak, że bez problemu radzą one sobie z dosyć wymagającą grą Dead Trigger. Oczywiście grałem w nią tylko kilka minut, przez co mogłem zobaczyć tylko początkowe poziomy, ale już nawet płynność na nich nastraja pozytywnie. Z pozostałych podzespołów nieco rozczarować może mała ilość pamięci flash, która wynosi 4 GB. Na szczęście można ją rozszerzyć do 36 GB za pomocą karty pamięci microSD.

GoClever M713G
REKLAMA

Oprócz tego tablet wyposażono w dwie kamery. Tylna ma matrycę o rozdzielczości 2 Megapiksele i nie jest wyposażona w AutoFocus czy diodę błyskową. Przednia kamera o rozdzielczości 0,3 megapiksela też nie nadaje się do robienia zdjęć, ale wystarcza do rozmawiania za pośrednictwem Skype.

Muszę przyznać, że pierwsze wrażenie, jakie zrobił na mnie tablet GoClever M713G jest jak najbardziej pozytywne. Co prawda jest jeszcze za wcześnie na ostateczną ocenę, jednak sądzę, że jest to najbardziej opłacalne urządzenie tego typu na rynku. W komentarzach proszę o proponowanie rzeczy, które powinniśmy sprawdzić w pełnym teście tabletu. I nie chodzi mi tylko o zgodność z kartą Aero2, ale też kompatybilność z danymi aplikacjami. Pełna recenzja urządzenia pojawi się na Spider’sWeb pod koniec przyszłego tygodnia, gdy zdążę się odpowiednio długo pobawić tym tabletem, a zimowa sesja egzaminacyjna stanie się tylko złym wspomnieniem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA