REKLAMA

Polski tablet GoClever Tab M713G - dwa rdzenie, IPS i 3G za... 699 zł!

Zastanówmy się, jak powinien prezentować się idealny tablet. Moim zdaniem powinien mieć 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024x600 lub większej, dwurdzeniowy procesor, 1GB pamięci RAM, moduł GPS oraz moduł 3G. Przydałby się w nim także port miniHDMI, frontowa kamera oraz gniazdo kart microSD. Kto może wydać taki sprzęt? Apple? Asus? Samsung? Nie, jest to konstrukcja polskiej firmy GoClever.

13.11.2012 16.21
Polski tablet GoClever Tab M713G - dwa rdzenie, IPS i 3G za... 699 zł!
REKLAMA

Miałem przyjemność uczestniczyć w dzisiejszej konferencji agencji Tabasco, podczas której zostały przedstawione nowe urządzenia i rozwiązana promowane przez firmy takie jak Western Digital oraz GoClever. Większa część prezentacji została poświęcana pierwszej firmie, jednak moim zdaniem to druga będzie mieć w swojej ofercie najjaśniejszą, choć niezbyt promowaną na spotkaniu gwiazdkę. Będzie nim 7-calowy tablet opisany w pierwszej części tego artykułu. Tak, w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i stworzył urządzenie idealne, przynajmniej według jego specyfikacji, którą zamieściliśmy w formie obrazka.

REKLAMA

Krótko mówiąc, jest to urządzenie, które będzie mieć słabszy procesor i układ graficzny niż Nexus 7, ale ma o wiele więcej możliwości w postaci portu miniHDMI oraz slotu na karty microSD. Gorszy niż we wspólnej konstrukcji Asusa i Google’a jest też ekran, ale jego rozdzielczość mimo to jest akceptowalna. Pozostałe elementy, takie jak ilość pamięci RAM czy pojemność akumulatora są na takim samym poziomie jak w innych tabletach tego segmentu. Podobnie jak w przypadku Samsunga Galaxy Tab 2 7.0 urządzenie pozwala nie tylko na łączność 3G, ale też na wysyłanie i odbieranie SMSów oraz przeprowadzanie rozmów telefonicznych.

M713G_pl
REKLAMA

Zapewne wiele osób będzie zastanawiać się teraz, ile wynosi cena tego urządzenia. Aspekt ten naprawdę miło mnie zaskoczył, bo GoClever TAB M713G będzie w sklepach kosztował 699 zł, co jest ceną wręcz śmieszną jak na taki produkt. Moim zdaniem kupno tego tabletu może mieć większy sens niż wybranie urządzeń Samsunga lub Nexusa z jednego powodu – technika tak szybko idzie do przodu, że nie ma sensu wydawać ogromnych sum na drogi sprzęt, który za kilka miesięcy lub najdalej za rok i tak będzie przestarzały.

Przedstawiciele GoClever na początku swojej prezentacji powiedzieli, że chcą oni sprzedawać sprzęt tak samo dobry jak konkurencja, ale dwa razy tańszy. Sztuka ta może im się udać. Podzespoły tego tabletu pozwolą na wygodną pracę z nim, więc jedyną niewiadomą jest tu obudowa. Mam nadzieję, że będzie ona ładna i wytrzymała, wówczas urządzenie to z całą pewnością znajdzie wielu nabywców. W tym mnie, zaraz po tym jak sprzedam zamówionego właśnie Nexusa 7, który kosztować ma niemal dwa razy więcej niż opisany tu sprzęt. Urządzenie ma pojawić się w sprzedaży już nie długo, bo w obecnym kwartale tego roku. Przy odpowiedniej reklamie tablet GoClevera może być doskonałym prezentem gwiazdkowym.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA