REKLAMA

CES 2013: Gigantyczny stół w 4K

W mojej prywatnej wizji domu przyszłości dużą rolę odgrywa stół, ale nie taki zwykły z kawą, codzienną prasą, cukierkami i pozostawionym tabletem, a istne centralne centrum dowodzenia, tak jak to planował Microsoft w swojej pierwotnej wersji Surface’a. Na CES moje marzenia spełnia 3M.

07.01.2013 15.19
CES 2013: Gigantyczny stół w 4K
REKLAMA

Zanim Ewa dotrze do wystawienniczych hal, warto zwrócić uwagę na to co już się dzieje na targach. W niedzielę część firm także miała już swoje konferencje. Wśród nich był 3M. Ten amerykański koncern z ponad 100-letnią tradycją wytwarza tysiące różnorodnych produktów. Zasłynął z wodoodpornego papieru ściernego i butów Neila Armstronga podczas lądowania na księżycu. Każdy kto wykonuje pracę biurową musiał także zetknąć się z akcesoriami biznesowymi produkcji 3M. Ale 3M to także firma tworząca elektronikę dla biznesu, o czym na łamach Spider’s Web mogliście się przekonać czytając recenzję rewelacyjnego mini projektora.

REKLAMA
3M-stol-multimedialny-CES

Na targach CES 2013 w Las Vegas 3M nie mogło więc zabraknąć. W pierwszym konferencyjnym dniu amerykańska korporacja zaprezentowała olbrzymi, bo aż 84-calowy ekran wbudowany w stół. Matryca prawdopodobnie pochodzi od LG - w końcu wyświetlacz ma rozdzielczość UHDTV (3840 na 2160 pikseli) i przekątną taką samą jak w telewizorach LG, Sony i Toshiby. Najważniejszym jest jednak fakt, że stół ten na raz będzie obsługiwał do 40 „dotknięć”. To dużo, ponieważ zeszłoroczny model wspierał tylko 20 palców jednocześnie, w dodatku jego rozdzielczość ograniczona była do 1080p. Nowe urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w trzecim kwartale tego roku.

3M-stol-multimedialny-CES-2

Oczywiście to tylko rozwiązanie dla biznesu i to bardzo specyficznego biznesu. W Polsce też są firmy konstruujące tego typu urządzenia, np. VIZAO. Na pewno takie stoliki multimedialne są niezwykle przydatne, jednak na razie barierą do ich popularyzacji jest cena i brak gotowego oprogramowania.

REKLAMA
3M-stol-multimedialny-CES-3

Wierzę, że w przyszłości ekrany te będą doskonale komunikowały się z przedmiotami pozostawianymi na nich, że będą ułatwiać nie tylko pracę,  ale także codzienne życie w naszych domach. Tymczasem taki potężny stół czeka na wszystkich wizytujących Las Vegas Convention Center.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA