Tech

Sprytne zdjęcia grupy w smartfonie Nokia Lumia 920

O korzyściach, jakie wynikają z zastosowania technologii PureView w smartfonach Nokia z systemem operacyjnym Windows Phone 8 już pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów. Dzisiaj przyjrzymy się innym możliwościom, które mogą się okazać przydatne podczas uwieczniania chwil na fotografiach, szczególnie tych radosnych.

Tym razem Karol i Włodek z Lekko Stronnicznych zabrali się za testowanie funkcji 'sprytne zdjęcia grupy'. Korzystając z niej, podczas robienia zdjęcia aparat Lumii wykona serię zdjęć. Dzięki temu rozwiązaniu już po zrobieniu wspólnego zdjęcia, w tym przypadku Włodka i Karola można było tak zmontować zdjęcie, aby nie było zbyt poważne. Brzmi to może nieco abstrakcyjnie, ale warto zadać sobie pytanie ile razy zdarzyło się nam, że podczas robienia zdjęcia raz jedna, a raz druga osoba mrugnęła czy zrobiła głupią minę. Dzięki funkcji sprytnych zdjęć grupy można w prosty sposób rozwiązać ten problem. Wystarczy wybrać na zdjęciu jego odpowiedni fragment, a następnie przejrzeć w jak różny sposób został on uchwycony na poszczególnych zdjęciach wykonanych w serii, by potem wybrać to, które uznajemy za najlepsze.

Możliwości, jakie daje smartfon Nokia Lumia 920 można wykorzystać na różne sposoby. Również do tego, by na zdjęciu uwiecznić uśmiechniętego Włodeczka, bo kto by takiego Włodeczka nie chciał mieć ;-).

Wpis powstał we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst