REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Najlepsza polska aplikacja na Androida - Solid Explorer już po fazie beta. Pełna wersja aplikacji zachwyca!

Solid Explorer Beta był przez wiele osób uznawany za najlepszą mobilną polską aplikację w Google Play. Inne głosy mówiły zaś, że jest to najlepszy androidowy menadżer plików jaki kiedykolwiek istniał. Jedno jest pewne - Solid Explorerem warto się zainteresować, gdyż właśnie zakończył się okres testowy i finalna wersja aplikacji jest już ogólnie dostępna.

17.12.2012
13:22
Najlepsza polska aplikacja na Androida – Solid Explorer już po fazie beta. Pełna wersja aplikacji zachwyca!
REKLAMA
REKLAMA

Autorem programu jest Krzysztof Głodowski, który rozpoczął tworzenie aplikacji około półtora roku temu. Program tworzył z myślą o samym sobie. Wszystko zaczęło się od tego, że Krzysztof nie mógł znaleźć w Android Markecie aplikacji, która oferowałaby podobną funkcjonalność i do tego odpowiadała mu wizualnie. Co ciekawe, autor początkowo nie liczył w globalny sukces swojej aplikacji. Miło zaskoczyły go statystyki mobilnego sklepu Google, które pokazały, że niestabilną jeszcze betę programu zainstalowały setki tysięcy użytkowników.

Solid Explorer

Ale dopiero teraz Krzysztof Głodowski będzie miał powody do świętowania. Wczoraj Solid Explorer zakończył betę i do Google Play trafiły dwie nowe wersje programu. Pierwszą z nich jest darmowy trial. Wersja testowa pozwala na 14 dni używania programu i poznanie jego pełnej funkcjonalności. Po tym czasie będziemy musieli zakupić klucz do pełnej wersji. Koszt to 5,99 zł, co nie jest wygórowaną kwotą jak na funkcjonalność, którą oferuje ta aplikacja.

Postanowiłem zrobić własnego menadżera plików głównie dlatego, że czułem niedosyt korzystając z aktualnych rozwiązań. Praktycznie w każdej aplikacji coś mi nie pasowało, głównie niechlujny wygląd i nieintuicyjna obsługa. Chciałem stworzyć coś, co wyróżniałoby się schludnym wyglądem i korzystałoby się z tego wygodnie i przyjemnie.

– Krzysztof Głodowski, Solid Explorer

To co wyróżnia Solid Explorera na tle konkurencji to estetyczny wygląd i wiele rozbudowanych funkcji. Program pozwala na pracę w dwóch niezależnych panelach, które uaktywniają się w trybie poziomym. Wygodną obsługę podkreśla możliwość przeciągania i upuszczania wybranych plików.

Solid Explorer

Solid Explorer bardzo dobrze radzi sobie z obsługą archiwów ZIP, RAR, TAR2.GZ, TAR.BZ2 oraz pozwala na tworzenie paczek ZIP i TAR. Jedną z najciekawszych funkcji jakie oferuje ten menadżer plików jest zaimplementowana obsługa popularnych chmur, takich jak: Dropbox, Box, SkyDrive oraz Google Drive. Solid Explorer obsługuje również SFTP i SMB oraz pozwala na łatwe udostępnianie plików na FTP.

Uznałem, że dwa panele i funkcja „przeciągnij i upuść” skutecznie w tym pomoże zwłaszcza, że tej drugiej nie miał jeszcze żaden program. W innych aplikacjach nie podobał mi się też sposób wyświetlania menu, brakowało mi dymków znanych z systemów PC-towych dlatego zdecydowałem się na ich zaimplementowanie. Nie było to proste ale po wielu próbach udało się. Ogólnie cieszę się, że aplikacja zyskała popularność pomimo ciągłej niestabilności. Szczerze mówiąc liczyłem na rzeszę ok. 1000 użytkowników a tu miła niespodzianka :) Fajnie, że program przydaje się większej ilości osób.

– Krzysztof Głodowski, Solid Explorer

W ostatniej aktualizacji dodano wsparcie dla Samsungowej funkcji Multi Window, napisów w streamingowanym wideo oraz możliwość ustawienia danego pliku jako dzwonek. To jednak nie koniec rozwoju tej genialnej aplikacji. Twórca zapowiedział szereg usprawnień i nowych opcji, które będą dodane w kolejnych aktualizacjach.

Podstawowe funkcje:
1. Dwa niezależne panele
2. Funkcja przeciągnij i upuść
3. Obsługa FTP, SFTP i SMB
4. Udostępnianie plików po FTP
5. Obsługa archiwów ZIP, RAR, TAR.GZ, TAR.BZ2
6. Tworzenie archiwów ZIP i TAR
7. Dropbox, Box, SkyDrive, Google Drive
8. Zakładki
9. Dostęp do roota
10. Indeksowana wyszukiwarka
11. Szczegółowe informacje na temat plików i folderów

Solid Explorer
REKLAMA

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzenia Solid Explorera to właśnie teraz jest ku temu najlepsza okazja. Etap bety jest już za nami i program charakteryzuje się wysoką stabilnością pracy. Ogromna liczba funkcji w połączeniu z bardzo przyjemnym dla oka interfejsem sprawią, że zakochacie się w Solid Explorerze tak jak zrobiło to już wiele osób. Pobierz Solid Explorer w wersji trial lub kup klucz.

Jeżeli szukacie więcej informacji o aplikacji, koniecznie sprawdźcie mój poprzedni wpis o Solid Explorerze (wtedy jeszcze Beta) i wywiad z Krzysztofem Głodowskim - twórcą programu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA