Tech

Boty z Twittera, które bywają lepsze, niż żywi użytkownicy

Twitter w Polsce nie jest zbyt popularny i bardzo tego żałuję z jednego powodu: może gdyby był popularniejszy, pojawiłyby się boty w polskich wersjach językowych, ale boty na kształt tych anglojęzycznych i... świetnych. Tak, boty też potrafią być świetne, zabawne lub celne.

@horse_ebooks to najlepszy bot w historii Twittera, a według niektórych najlepsze konto w ogóle na Twitterze. To chyba jedyny bot, który dorobił się własnego hasła na Wikipedii, miana fenomenu oraz tytułu jednego z najlepszych kont według Time.com. Horse_ebooks stworzył prawdopodobne Rosjanin - tak przynajmniej wynika ze śledztwa Gawkera - do promocji raczej kiepskich e-booków o koniach. Tweety są urywkami tekstów z innych źródeł, raz na kilka wiadomości pojawiają się linki afiliacyjne. Tweety z urywkami tekstów są często wręcz poetyckie, czasem skłaniają do refleksji... Świadomość, że to bot, czyni tweety jeszcze ciekawszymi:)

@StealthMountain - bot wiodący smutne życie, ponieważ jedyne, co robi, to poprawia błąd. Jeden. Zawsze ten sam. Gdy ktoś napisze "sneak peak" bot poprawia i informuje, że chyba chodziło o "sneak peek". Niektórzy poprawieni dziękują, niektórzy się wkurzają, ale Stealth Mountain twardo realizuje swoją misję!

A gdy ktoś tweetnie słowo "MADNESS", może spodziewać się, że @KingLeonidaz_ odpowie: MADNESS...? This is SPARTA! Czy trzeba to tłumaczyć?:)

@big_ben_clock to... Zegar Big Ben, który co godzinę robi "Bong" odpowiednią liczbę razy. Tyle i aż tyle. Ma prawie 37 tysięcy obserwujących, ładny awatar zrobiony w Paintcie i można kupić koszulki i kubki z jego wizerunkiem. "BONG".

@PiMPY3WASH - kilka lat temu hitem była tweetująca toaleta, a oto pralka, która informuje o każdym zakończeniu prania. Bezużyteczne, ale jakże wymowne. Twitter zmieści wszystko!

Remember The Milk, @rtm, to już wyższa szkoła twitterowej jazdy. Te rozbudowany bot wspierany zewnętrznym serwisem przypomni o zadaniach i pozwoli na interakcje z nimi. Takie "to-do" dla uzależnionych od Twittera. Instrukcja tutaj.

Na koniec zostawiłam nie do końca bota, ale konto Twittera opierające się na idei wielu botów - wyszukiwaniu konkretnych słów i fraz w tweetach - stworzone przez Redditowca - @THEUNlVERSE. Wszechświat czuwa, wszechświat odpowiada w przezabawny sposób.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst